Strona główna / W numerze / 39. rocznica powstania NSZZ „Solidarność”

39. rocznica powstania NSZZ „Solidarność”

 

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” w MAN BUS, jak co roku, upamiętniła rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.  Związkowcy z MAN BUS, PKC Group i Apleona, a także zaproszeni goście spotkali się przy Biurowcu Głównym MAN.

Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu „Solidarności”, okolicznościowe przemówienie wygłosił przewodniczący MOZ Jan Seweryn, a list wojewody świętokrzyskiej Agaty Wojtyszek skierowany do uczestników uroczystości odczytał Wiktor Kowalczyk. Głos zabrał także Jacek Sadowski – rzecznik prasowy i redaktor pism niezależnych Komisji Fabrycznej NSZZ „Solidarność” w byłej FSC w latach 1980 – 1981. Pod tablicą upamiętniającą związkowców z FSC złożono wiązanki i zapalono znicze. W imieniu Zarządu Powiatu Starachowickiego wiązankę złożył Jerzy Materek.

Wiązanki złożono też pod Obeliskiem Anny Walentynowicz przy kościele p.w. Świętej Trójcy i przy Kamieniu „Solidarności”. Zapłonęły również znicze. W pochodzie przemaszerowano do kościoła  p.w. Wszystkich Świętych, gdzie pod „Pomnikiem Solidarności” złożono wiązanki, wieniec od MOZ w MAN BUS i zapalono znicze. Modlono się w intencji NSZZ „Solidarność” i wspomniano kolegów związkowców, którzy odeszli na wieczną wartę.

Pod tablicą upamiętniającą związkowców z FSC złożono wiązanki i zapalono znicze
Wieniec od MOZ w MAN złożył przewodniczący Jan Seweryn
Związkowcy przy kamieniu „Solidarności”

(js)

 

 

fot. arch. prywatne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *