Strona główna / Aktualności / Honkery będą produkowane w Starachowicach!

Honkery będą produkowane w Starachowicach!

 

Ponad 600 firm z 30 krajów zaprezentowało na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach najnowsze zdobycze technologii w służbie obronności. Jego 27. edycja odbyła się w dniach 3 – 6 września br., a w wydarzeniu uczestniczył również prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W targach, po raz kolejny, uczestniczyła starachowicka firma Autobox Innovations. Pod koniec sierpnia br. firma ta przejęła pełną dokumentację oraz prawa do produkcji samochodów terenowych marki Honker. Tym samym Autobox będzie mógł wprowadzić na rynek zmodernizowane Honkery, dostarczając je przede wszystkim dla polskiego wojska. Sama marka Honker ma zostać zachowana, a zmodernizowany model Honker M-AX bazować na napędzie i podwoziu 3-litrowego Iveco Daily 4×4.

Autobox specjalizował się w ostatnich latach w modernizacjach Starów 266, więc na targowej ekspozycji  w Kielcach  nie zabrakło legendarnego Stara 266M2 z automatyczną skrzynią biegów. Zaprezentowano również nową ciężarówkę elektryczną o niskiej masie (do 4,5 t), produkowana ma być w Starachowicach we współpracy z Chińczykami. Budziły duże zainteresowanie, a starachowiczan odwiedziła wiceprezydent Aneta Nasternak i członek Zarządu Powiatu Starachowickiego, Jerzy Materek.

Honker prezentował się w pełnej klasie
Nowy Star 266M2 wzbudzał duże zainteresowanie

 

(mac)

 

 

zdj. główne Autobox

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *