Strona główna / W numerze / Kempingi na Piachach i Lubiance

Kempingi na Piachach i Lubiance

 

Z inicjatywą wystąpił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

– Zalew Piachy jest często wybierany na miejsce wypoczynku w okresie letnim. Jest powiększona plaża, wykonano plac zabaw. Domki letniskowe wraz z kompleksowym uporządkowaniem terenu wokół podniosłyby atrakcyjność zbiornika – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Perspektywa długoletniej dzierżawy może zainteresować inwestorów gotowych ponieść nakłady finansowe na wybudowanie domków letniskowych. Dlatego Gmina chciałaby przeznaczyć do wydzierżawienia na okres 30 lat  nieruchomość o powierzchni 0,91 ha przy ul. Składowej, wzdłuż linii brzegowej do granicy nieruchomości od strony Ostrowieckiej. 14 radnych było „za”, dając zielone światło, by magistrat ogłosił przetarg.

Do wydzierżawienia przy Lubiance na okres 40 lat byłaby nieruchomość o powierzchni 1,26 ha, położona przy ul. Południowej, pomiędzy istniejącym molem a budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi przy ul. Lubianka.

– Zbiornik posiada predyspozycje do tego, aby stać się efektownym miejscem letniego wypoczynku. Walory krajobrazowe czynią go atrakcyjnym miejscem dla miłośników spędzania wolnego czasu nad wodą. Brakuje niestety zaplecza, które sprawi, że wypoczynek nad zalewem Lubianka będzie atrakcyjną alternatywą. Wykonanie domków letniskowych/kempingowych wraz z kompleksowym uporządkowaniem terenu wokół, to inwestycja, której korzyści będą odczuwalne zarówno przez lokalną społeczność jak i turystów – uzasadniają wnioskodawcy.

Zdaniem radnego Sylwestra Kwietnia, w projekcie uchwały jest za mało informacji o szczegółach umowy gminy z przyszłym dzierżawcą, a ogłaszanie przetargu jest przedwczesne, choćby ze względu na mającą nastąpić rewitalizację Lubianki. Prezydent odpowiedział, że gmina chce ogłosić przetarg, by jak najwięcej potencjalnych inwestorów mogło się o nim dowiedzieć. Głosami 12 radnych uchwała jednak „przeszła”.

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *