Strona główna / W numerze / Rząd dał pieniądze na remont ulic w mieście
Mieszkańcy ulicy Lempego od dawna apelowali o remont drogi

Rząd dał pieniądze na remont ulic w mieście

 

Gmina Starachowice wyremontuje ważne osie na komunikacyjnej mapie miasta. Na ich realizację inwestycji otrzymała 50-procentowe dofinansowanie.

– Opublikowano listę wniosków, które uzyskały dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Znalazły się  na niej wszystkie wnioski zgłoszone przez Gminę Starachowice: tzw. Nowa Moniuszki na odcinku pomiędzy ul. Kielecką a ul. Nowowiejską, ulica Krańcowa i ul. Fryderyka Lempego na osiedlu Michałów, w której ciągu mamy most na rzece Kamiennej, który również będzie remontowany – poinformował na wtorkowej konferencji (3 września br.) prezydent Starachowic, Marek Materek.

Przetargi na realizację zadań zostały ogłoszone jeszcze przed publikacją rządowej listy dotacji. W przypadku przebudowy dwóch ulic, tj. Fryderyka Lempego i Krańcowej trwa analiza złożonych ofert i niebawem powinniśmy poznać wykonawców prac. Natomiast na budowę ulicy Nowa Moniuszki do 9 września br. trwa składanie ofert.

Niestety, Starachowice otrzymają dofinansowanie na poziomie 50 a nie 80 procent inwestycji.

– Wiedząc jak ważne są to inwestycje, zrobię wszystko, aby w latach 2019 i 2020 te trzy zadania zostały zrobione. W związku z mniejszym dofinansowaniem niż zakładaliśmy, odbędzie się to kosztem innych inwestycji, bo będziemy musieli zrezygnować z przedłużenia ul. Batalionów Chłopskich do ul. Kościelnej. W kolejnych latach również będziemy aplikowali, mam nadzieję, że równie skutecznie, o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – dodał prezydent Materek.

 

Jedną z remontowanych dróg będzie ulica Krańcowa, przy której znajdują się dwa duże zakłady
Powstanie całkiem nowa ulica Moniuszki
Mieszkańcy ulicy Lempego od dawna apelowali o remont drogi

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *