Strona główna / W numerze / Wszyscy znajdą tutaj przyjaciół
Uczniowie klas mundurowych wprowadzili sztandar

Wszyscy znajdą tutaj przyjaciół

 

„Nauka jest najbardziej efektywna wówczas, kiedy sprawia radość” – słowa amerykańskiego pedagoga Petera Klina są w szkołach ZDZ mottem działania.
– Jeżeli będziemy ją traktować nie jako skostniałą instytucję, a miejsce dialogu, współpracy i intelektualnej przygody – wtedy zdobywanie wiedzy może dawać radość i stać się pasją – mówiła na inauguracji roku szkolnego dyrektor Dorota Glina.
Szczególnie miło i serdecznie zwróciła się do uczniów klas pierwszych. Wyraziła przekonanie, że wszyscy będą się czuli w szkole dobrze, znajdą przyjaciół, mogą liczyć na życzliwość i pomoc nauczycieli oraz starszych koleżanek i kolegów. Życzyła wszystkim uczniom, aby starając się o osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce, nie zatracali pasji poznawania świata, ciekawości edukacyjnej i twórczego działania. Nauczycielom i pracownikom szkoły natomiast, aby ten trudny rok przyniósł zadowolenie i satysfakcję.
Młodzież poznała też nowych pedagogów, którzy będą pracować w szkole: Justynę Bas – Makowską, Renatę Wąsowską, Agnieszke Szafraniec, Agnieszkę Wesołowską, Katarzynę Drabik, Halinę Skowron, Małgorzatę Zaczek, Karolinę Otocką, Macieja Dąbrowskiego i Bartłomieja Zająca.
1 września przypadała 80. rocznica tragicznych wydarzeń w życiu naszego narodu i państwa. Tamte tragiczne chwile, ofiary strasznej wojny – żołnierzy i cywilów, których codzienne życie zamieniono w piekło, przypomniała wicedyrektor Małgorzata Małek i minutą ciszy uczczono pamięć poległych.
Na zakończenie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych odbędzie się 12 października br. na rynku w Starachowicach

 

Uczniowie klas mundurowych wprowadzili sztandar
Rozpoczęli kolejny rok nauki

(max)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *