Strona główna / W numerze / Wysypisko przy Granicznej!

Wysypisko przy Granicznej!

 

Mieszkańcy pierwszej klatki bloku przy ul. Granicznej 14 śmietnik mają pod oknami.

– Od lat usiłujemy wyegzekwować od SSM dodatkowy punkt odbioru śmieci, bo ten nie spełnia żadnych norm – jest jeden dla 350 rodzin (ok. 1000 osób). Już w piątek wieczorem pojemniki są przepełnione, a odbiór śmieci następuje po południu w poniedziałek, więc trzy doby odpady zalegają w altanie i przed nią. Od stycznia 2019 roku prowadzimy w tej sprawie korespondencję z Urzędem Miejskim – piszą w e-mailu do redakcji.

– Odbiór śmieci też nie odbywa się zgodnie z harmonogramem. Szkło i bioodpady zabierane są dopiero wtedy, kiedy wylewają się bądź wysypują i dzwonimy do Referatu Gospodarki Odpadami przy UM, żeby „zechciano” je odebrać. A powinny być odbierane 3 razy w tygodniu. Firma sprzątająca zostawia po sobie bałagan, nie używa szufli, szczotki, a walające się odpady spycha nogami pod pojemniki. Mamy tego dość. Prosimy o pomoc – piszą w imieniu mieszkańców A. Michalska i T. Śpiewak.

 – Na początku roku do altany z pojemnikami na odpady dostawione zostały dodatkowe pojemniki na papier oraz metale i tworzywa sztuczne. Dodatkowo od 4 lutego zwiększono częstotliwość odbioru odpadów z 2 do 3 razy w ciągu tygodnia. Jeśli chodzi o organizację dodatkowego punktu gromadzenia odpadów, to taki obowiązek leży po stronie zarządcy terenu, w tym przypadku Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Każdy mieszkaniec, a w przypadku budynków wielorodzinnych dana Wspólnota Mieszkaniowa, zobowiązany jest do zapewnienia miejsca na gromadzenie wszystkich odpadów komunalnych oraz wyposażenia ich w pojemnik – wyjaśnia Iwona Tamiołło, rzecznik prasowy UM.

Na odpowiedź Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej nadal czekamy.

(mac)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *