Strona główna / Informacje sportowe / Utytułowani Dragoni z medalami

Utytułowani Dragoni z medalami

 

Kadra polskich kickboxerów rywalizowała w węgierskim Győr w Mistrzostwach Europy Juniorów, Kadetów i Dzieci. Trenerami polskiej reprezentacji w low kicku juniorów byli Marek Jasiński i Tomasz Szczepaniuk.

W węgierskim Gyor o mistrzostwo walczyli na przełomie sierpnia i września br. zawodnicy starachowickiego Dragona: Julia Wojtan, Patrycja Pawikowska, Alicja Siebyła, Kamil Gunia i Adrian Gunia. Tytuł Mistrza Europy w formule K1, w kategorii wagowej 60 kg juniorów starszych, zdobył Adrian Gunia. W pierwszej walce pokonał 3:0 Rosjanina Turacha Novrazova, w półfinale wygrał z Serbem Bogdanem Draskovicem, a w walce o złoto był lepszy do Słowaka Patrika Niteckiego. Mamy też wicemistrzów Europy. W formule K1, kategoria wagowej 86 kg juniorów starszych srebro i wicemistrzostwo Europy zdobyłFilip Zawłocki, a w kategorii juniorek młodszych do 44 kg w formule low kick Patrycja Pawikowska.

Alicja Siebyła i Julia Wojtan z Dragona rywalizowały w kategorii juniorek młodszych do 52 kg. Stoczyły po jednej walce i udział w mistrzostwach  na Węgrzech zakończyły na miejscach 5 – 7, natomiast junior młodszy Kamil Gunia w formule low kick w kategorii wagowej do 60 kg, przegrał  pierwszy pojedynek z Chorwatem i nie awansował do ćwierćfinału.

(es)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *