16.1 C
Starachowice
sobota, 11/07/2020
Strona główna Rozrywka i kultura Dni muzyki organowej i kameralnej

Dni muzyki organowej i kameralnej

Nieuchronnie zbliża się jesień, a wraz z nią jubileuszowe XXX Międzynarodowe Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Stefana Ratusińskiego w Starachowicach.

Poniżej przedstawiamy program wydarzenia, a muzycznie będzie się działo – muzyka organowa, ludowa, a na zakończenie Festiwalu koncert jakiego w naszym mieście nie było od lat – wystąpi Zespół Mazowsze.

29 września (niedziela) godz. 19.00 zapraszamy do Kościoła p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach, al. Jana Pawła II Georgij Agratina/Robert Grudzień. Wstęp wolny
6 października (niedziela) godz. 17.00 odbędzie się Inauguracja Roku Kulturalnego w sali widowiskowej – kinowej SCK, Prezydenta Miasta Starachowice Mark Materek oraz dyrektor SCK wręczą nagrody, odbędzie się także koncert Teatru Muzycznego nad Kamienną i Braci Pajek. Wstęp z zaproszeniami i do wyczerpania miejsc na sali.
13 października (niedziela) godz. 18.00 w  Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Starachowicach, ul. Nowowiejska 1, wystąpi Wiktor Łyjak, który zagra na organach. Wstęp wolny.
19 października godz. 19.00 Kościół p.w. Wszystkich Świętych, ul. Świętej Barbary 1 z okazji 200. Rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki zorganizowano koncert finałowy
„MONIUSZKO I JEGO CZASY” wystąpią Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca”MAZOWSZE”, Jacek Boniecki – dyrygent. Wstęp wolny.

 

Projekt plakatu: Marcin Bondarowicz.

 

Poprzedni artykułZ pomocą dla Ani
Następny artykułNapad na seniorki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: w starachowickim szpitalu przebywa 46 pacjentów

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (10 lipca) komunikacie potwierdziło 265 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x