Strona główna Gazeta młodych Młodzież pochłonięta polskimi nowelami

Młodzież pochłonięta polskimi nowelami

Narodowe Czytanie to akcja, która do książek przekonuje nie tylko znanych i dorosłych. Do kanonu literatury polskiej przekonują się również młodzi Polacy.

I dobrze się dzieje, bo w młodzieży siła. Jeśli mają być twórcami przyszłości, muszą być odbiorcami tradycji, a tę poznają m.in dzięki literaturze.

Z takiego założenia wyszła Miejska Biblioteka Publiczna i do Narodowego czytania zaprosiła uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 z klas VII, VIII a i VIII b. Czytali „Katarynkę” Bolesława Prusa, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Rozdziobią nas kruki i wrony” Stefana Żeromskiego.

Pamiątkowe pieczątki stawiała Ewa Ragan

Z klasy VIII a czytały Amelia Kozłowska, Ada Sawicka, Patrycja Zarychta i Magda Białach, Klasę VIII b reprezentowali Lena Nowak, Diana Orman, Maya Wasilewski, Lena Przemyska, Aleksandra Heba oraz Bartłomiej Szwagrzyk. Nikola Mazonik, Karolina Driańska, Oliwia Romańska, Bartosz Słomiński, Jakub Musiałowski i Paweł Wolak z klasy VII nie pozostali w tyle i również dołączyli silnym składem. Z nowelami polskimi z ramienia MBP przybyła Ewa Ragan.

(aneta)

 

Poprzedni artykułŚlubowali w Jedynce!
Następny artykułZachwyciła ich „Katarynka”
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x