Strona główna Informacje sportowe Charytatywny półmaraton

Charytatywny półmaraton

To była już VII edycja Półmaratonu Charytatywnego w Iłży. W tym roku zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację Jasia Barszcza z Jasieńca Iłżeckiego.

Iłżecki Półmaraton Charytatywny jest imprezą cykliczną, której celem jest niesienie pomocy potrzebującym oraz popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu. W niedzielę, 15 września, na dwóch dystansach: głównym (21 kilometrów) oraz 10 kilometrów, rywalizowało 161 zawodników i zawodniczek.

Na krótszym dystansie – „Iłżeckiej Dysze” najlepszy okazał się Karol Grabda z Radomia, a za nim metę przebiegli:  Damian Bernat (Czarnecki Run Team) i Marcin Osiński z Biegiem Radom. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Kinga Jagieło z Lubienia.

W półmaratonie, 21 kilometrów, pierwszy na mecie był Michał Kolaszt z klubu „Iłża Pędzi”, tym samym obronił tytuł z poprzedniego roku. Drugie miejsce w półmaratonie zajął Rafał Osiński (Biegiem Radom), a trzecie wywalczył Michał Jagieło z Lubienia. W gronie pań zwyciężyła Ilona Werenkowicz – Wrona z LKB Rudnik.

Michał Kolaszt z klubu „Iłża Pędzi” obronił tytuł z poprzedniego roku

Podczas imprezy zebrano 8061 zł. Będą przekazane na leczenie i rehabilitację Jasia Barszcza z Jasieńca Iłżeckiego, który cierpi na nieuleczalną chorobę Ataksja-teleangiektazja. Ma zaburzenia równowagi spowodowane zanikaniem móżdżku, problemy z chodzeniem, spowolnioną mowę, trudności z kontrolą nad ruchami oczu, zaburzenia układu odpornościowego. Szybko się męczy i coraz częściej potrzebuje wózka.

(mb)

 

Poprzedni artykułAktywność
Następny artykułMistrzowskie bieganie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x