Strona główna / Informacje sportowe / Mistrzowskie bieganie

Mistrzowskie bieganie

W Kielcach rozegrano Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego młodzików w lekkiej atletyce. Na starcie stanęli 13 września br. również biegacze z Juventy Kobex Starachowice i LKB Rudnik.

W biegu juniorskim na 1000 m zdecydowanie zwyciężyła Weronika Wojnar (Juventa Kobex) z nowym rekordem życiowym 3.07.67, a Maja Peryt zajęła w biegu na  600 m 7. miejsce. W czołówce uplasowali się także biegacze z Rudnika. Na dystansie 1000 m Klaudia Kowalska z LKB była szósta, a wśród chłopców wygrał Mikołaj Pawłoś, natomiast na 600 m czwarty na mecie był Jakub Kępa.

Najlepsi w biegu na 2000 m okazali się  zawodnicy z Rudnika i to oni zajęli całe podium. I miejsce zdobył Krystian Ślifierz, wyprzedzając klubowych kolegów: Dariusza Sikorę (II miejsce) i Jan Wiechę (III). Dobrze zaprezentowali się także w rywalizacji sztafetowej 4 x 100. W składzie: Mikołaj Pawłoś, Jakub Kępa, Krystian Świercz i Jan Wiecha, zajęli II miejsce.