Strona główna / Informacje sportowe / Święto sportu w mieście

Święto sportu w mieście

Sylwester Lepiarz z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik wygrał tegoroczną edycję starachowickiej „MANii Biegania”.

Kilkuset biegaczy stanęło na starcie rywalizacji w kolejnej VIII edycji  „MANii Biegania”. Rozegrana została 22 września br. ulicami naszego miasta ze startem i metą obok placu „Pod Skałkami”.

W biegu główny na dystansie 8 kilometrów – wystartowało 322 zawodników. Najlepszy okazał się jeden z faworytów, bied\gacz LKB Rudnik, Sylwester Lepiarz (25 minut i 13 sekund). Drugi linię mety przebiegł Michał Wojciechowski z Tarnobrzega (czas 25.59), a trzeci był Przemysław Szymanowski (26.59). Najlepszą w rywalizacji kobiet okazała się Lidia Czarnecka (30.02). Druga była Maria Pytel (31.10), a miejsce na podium uzupełniła Anna Gromadzka (31.56). Najlepsi odebrali medale i gratulacje z rąk prezydenta miasta Marka Materka, starosty Powiatu Starachowickiego Piotra Babickiego oraz dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Sławomira Nojka.

Na trasie biegu zamierzyli swoje siły na dystansach 4 i 8 km także reprezentanci zakładu MAN w Starachowicach, a w dedykowanych najmłodszym starachowiczanom setka dzieciaków.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a partnerem głównym firma MAN Bus Sp. z o.o.