Strona główna Informacje sportowe Inauguracja na plusie

Inauguracja na plusie

Na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbyła się V Runda Dużej Świętokrzyskiej Ligii Pływackiej. W zawodach 21 września br. wzięło udział 138 zawodników z 11 klubów województwa.

W klasyfikacji klubowej na pierwszym miejscu uplasował się KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, na drugim Salos Cortile Kielce, a na trzecim Barakuda Starachowice.

W klasyfikacji drużynowej wszystko jest prawie pewne, ale rywalizacja indywidualna wciąż trwa. Na miejsca na podium szansę mają nasi zawodnicy. W Staszowie kilkunastu starachowickich pływaków zajęło miejsca w czołówce.

W grupie 15 – latków i starszych zawodników na dystansie 50 m stylem dowolnym pierwsze miejsce zajęła Weronika Latała, wśród 14 – latków Maria Jarzyna była druga a Karolina Pocheć czwarta. Młodsze zawodniczki: Amelia Głowacka (13 lat) i Kornelia Karwacka (12 lat) zajęły odpowiednio 6 i 7 miejsce. Dobrze popłynęli też nasi chłopcy. Antoni Mańka (13 lat) zajął na tym dystansie 4 miejsce, wyprzedzając na mecie Philipa Sobolewskiego, a w grupie 12 – latków wygrał Kacper Świercz, natomiast Bartłomiej Domagała był trzeci.

100 m stylem grzbietowym wygrała w swojej kategorii wiekowej (12 lat) Weronika Kowalczyk, Maria Jędrzejewska była druga, a kolejne miejsca zdobyły Kornelia Karwacka i Karolina Trzaska. Na drugiej pozycji uplasował się wśród chłopców Maciej Szlęzak.

Diana Surus zajęła 3. miejsce na dystansie 200 m klasycznym, Maja Adamus była na mecie druga w swojej kategorii wiekowej, a na 4. miejscach uplasowali się Katarzyna Kasprzyk i  Kacper Olczyk. Dystans 100 m zmiennym należał również do zawodników Barakudy. Weronika Latała zajęła I miejsce, Aleksandra Sierpień – III, Julia Ofman – IV, Maria Jarzyna – III i Karolina Pocheć – IV. Chłopcy też są w czołówce. Oliwier Gostomski był pierwszy, Maciej Szlęzak – trzeci, Kacper Świercz – miejsce I i Bartłomiej Domagała – miejsce III. Oliwier Gostomski doliczył do swojego sukcesu jeszcze 3. miejsce na 400 m stylem dowolnym.

Trzy sztafety SKP Barakuda stanęły na najwyższym podium na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym. Rywalizację wygrały zespoły w składzie: Maria Jarzyna, Maria Zatorska, Oliwia Mroczkowska i Karolina Pocheć (14 – latki), Weronika Kowalczyk, Kornelia Karwacka, Diana Surus i Maria Jędrzejewska (12 lat) oraz chłopcy (13 lat) Maciej Szlęzak, Bartłomiej Domagała, Oliwier Gostomski i Kacper Świercz. 13 – latki: Maja Adamus, Anna Lalorny, Katarzyna Kasprzyk i Amelia Głowacka uplasowały się natomiast na III miejscu, a 15 – latki: Aleksandra Sierpień, Julia Ofman, Antonina Wiśniewska i Weronika Latała na miejscu drugim.

O końcowych miejscach w klasyfikacjach indywidualnych Dużej Ligi XVIII edycji rozstrzygnie finałowa runda ligi, która rozegrana zostanie 19 października br. na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim.