Strona główna Informacje sportowe Nasz mistrz wybiera się do Tajlandii

Nasz mistrz wybiera się do Tajlandii

 

Mistrz Europy Juniorów w kickboxingu, Adrian Gunia z Dragona Starachowice był ostatnią jego walką w tej kategorii. Niebawem czeka go walka w zawodowym ringu. Pierwszą rozegrał na początku czerwca br. w zawodowej gali „Kickboxing Fight II” w Lesznowoli, w formule K 1 Rules, gdzie pokonał Rafała Cyrankowskiego (Stowarzyszenie Polkon Fight Legnica).

 

– Jeśli chodzi o porównanie pojedynków tzw. amatorskich do zawodowych, nie czułem specjalnej różnicy ani w samej walce, ani w przygotowaniach. A emocje związane z debiutem? Sam byłem zdziwiony, że stresowałem się mniej niż przed walkami amatorskimi. A kiedy już miałem wychodzić do prezentacji, nie było już żadnej presji tylko ciekawość, jak to będzie wyglądało. Jeśli pojawią się kolejne propozycje, będę łączył walki amatorskie z zawodowymi, ponieważ to jest nowe doświadczenie. I nie tylko w K1, ale chętnie spróbowałbym również w muay thai – powiedział po starcie portalowi PZKb Adrian Gunia.

Debiut w seniorach czeka podopiecznego trenera Marka Jasińskiego w nowym roku, po grudniowych Mistrzostwach Polski oriental rules w Starachowicach. Adrian Gunia chciałby po nich wyjechać do Tajlandii.

– Chciałbym tam spędzić przynajmniej 3 miesiące, spróbować czegoś nowego w ringu i przy okazji pozwiedzać ten piękny kraj. A po powrocie będzie czas aby podjąć kolejne ważne decyzje – czytamy w wywiadzie w kieleckim dzienniku „ED”.

– Czy zostanę zawodowcem? Oczywiście biorę to pod uwagę. Ale na razie przede mną są inne cele. Skończyłem w tym roku liceum i myślę o studiach, ale to raczej dopiero za rok – dodał.

 

(az)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x