Strona główna / W numerze / Uczniowie na międzynarodowym spotkaniu
Na szczycie Jaworzyny Krynickiej

Uczniowie na międzynarodowym spotkaniu

W ramach projektu pt. „Siła w naszej różnorodności – Diversity is our Power” młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Starachowicach i szkoły partnerskiej Oberschule Achtern Diek z Dorum w Niemczech spotkała się w Krynicy-Zdroju.

  Celem wrześniowego spotkania w Krynicy było poznanie się, podniesienie kompetencji językowych oraz informatycznych, odkrycie potencjału wynikającego z różnorodności oraz uczenie się postaw tolerancji i otwartości. Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 13 pod opieką: Anny Sepioło, Anny Śledziowskiej i Jolanty Wiśniewskiej miała też okazję do poznania praw architektury oraz stworzenia makiety idealnego, przyjaznego wszystkim miasta, będącego odbiciem różnorodności jego twórców.

Warsztaty architektoniczne odbywały się pod okiem młodzieżowego lidera, absolwentki architektury Anny Kotańskiej. Młodzież, szukając inspiracji, przeprowadziła ankietę wśród mieszkańców i turystów na temat ich opinii o idealnym mieście, odwiedziła Leśny Zakład Doświadczalny i poznała szczegóły pracy przy makiecie. Obserwując krajobraz ze szczytu Jaworzyny Krynickiej wybrała najlepsze usytuowania planowanych budynków. Wystawa prac Nikifora oraz doświadczenia w Ogrodach Zmysłów zwróciła ich uwagę na potrzeby osób zagrożonych wykluczeniem.

Efektem tygodniowej pracy jest stworzona przez młodzież makieta. Jak sami mówią udział w projekcie nauczył ich  pracy grupowej, odpowiedzialności, tolerancji, uwolnił ich kreatywność, podniósł poziom komunikatywności w języku angielskim i dostarczył ogromnej satysfakcji.

Spotkanie uczyło też otwartości i tolerancji
Na szczycie Jaworzyny Krynickiej

(J.W.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *