Strona główna / W numerze / Krioterapia na wyciągnięcie ręki

Krioterapia na wyciągnięcie ręki

Pod koniec września br., Starachowice dołączyły do listy 153 polskich miast oferujących chorym skuteczne, bezinwazyjne zabiegi poprawiające stan zdrowia, a tym samym samopoczucie.

Krioterapią nazwany został proces polegający na leczeniu zimnem i może być stosowany miejscowo lub ogólnie.Korzyść z tego taka, że leczenie zimnem zmniejsza ból np. po oparzeniu, leczy też stany po stłuczeniu, jak też cierpienia reumatyczne, zwyrodnienia, coraz częściej zabieg ten stosuje się do leczenia otyłości, cellulitu, łagodzi również objawy menopauzy. Osoba korzystająca z krioterapii, w zależności od zaleceń, może przebywać w niej od 1 do 3 minut,

Kabinę kriokomory, w której panuje temperatura do minus 160 stopni, Centrum MedicuM oddało właśnie do użytku w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach. Pełniąca obowiązki dyrektora Centrum Rehabilitacji MedicuM w Starachowicach, Iwona Sitek, wraz z prezesem Zarządu ZDZ w Kielcach Jerzym Wątrobą oraz personelem medycznym i dyrektorem ZDZ w Starachowicach Dorotą Gliną, zaprosili na uroczyste otwarcie kriokomory: prezydenta miasta Marka Materka, dyrektora PUP Jarosława Nowaka, dyrektora PCPR Wiesława Daszkowskiego oraz przedstawicieli przedsiębiorstw, z którymi z dużym powodzeniem ZDZ współpracuje od wielu lat. Zobaczyli prezentację dobroczynnego wpływu zabiegów w kriokomorze, a ksiądz dziekan Andrzej Rdzanek dokonał poświęcenia tej jakże potrzebnej i długo wyczekiwanej placówki leczniczej.

 

Personel już gotowy

 

Marek Oziomek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *