Strona główna / W numerze / Niebezpiecznie przy placu zabaw

Niebezpiecznie przy placu zabaw

O zakup i instalację dodatkowego oświetlenia i kamery monitoringu na terenie sąsiadującym z placem zabaw przy ulicy Pustowójtówny wnioskowała radna miejska Agnieszka Cheda.

Mieszkańcy ulicy Emilii Plater na osiedlu Południe, która bezpośrednio sąsiaduje z placem rekreacyjnym, skarżą się, że teren oblegany jest przez spożywających napoje wyskokowe i zaśmiecany. W ich imieniu na sesyjnych obradach 27 września br., zaapelowała do prezydenta miasta radna Agnieszka Cheda.

– W trybie pilnym proszę o montaż dodatkowego modułu oświetlenia (lampa LED) na istniejącym już słupie oświetleniowym w pobliżu stołu tenisowego. Doświetlenie, jak również dodatkowy monitoring tego terenu są niezbędne, gdyż notorycznie zakłócany jest mieszkańcom sąsiadującym z tym terenem spokój. Teren rekreacyjny, który powinien być miejscem wypoczynku dla mieszkańców, od dłuższego czasu, co potwierdzają niezliczone interwencje policji, jak również Straży Miejskiej, stał się w części miejscem do spożywania alkoholu, zaśmiecania oraz niszczenia urządzeń rekreacyjnych – argumentowała radna. Dodała też, że niebezpiecznie jest głównie w weekendy i w godzinach wieczornych, a problem był wielokrotnie zgłaszany odpowiednim jednostkom.

Interpelowała również w sprawie przycięcia tamtejszego drzewostanu.

– Gałęzie i konary drzew zasłaniają (zacieniają) praktycznie w 100 procentach słupy oświetleniowe. Proszę również o zlecenie wyczyszczenia kloszy lamp. Oświetlenie w takim stanie niestety nie spełnia swojej funkcji – mówiła.

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *