Strona główna / W numerze / Nowoczesne pracownie w OHP

Nowoczesne pracownie w OHP

Uczniowie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP naukę zawodu zgłębiać będą w nowoczesnych pracowniach.

Z udziałem parlamentarzystów, przedstawicieli władz i duchowieństwa uroczyście oddano do użytku 2 października br. nowy obiekt, w którym mieszczą się pracownie szkolenia zawodowego kilku specjalności. Komendant wojewódzki OHP Jacek Sabat podkreślił, że inwestycja w Starachowicach, na którą komenda główna OHP przeznaczyła około 2,5 mln zł, jest drugą tego typu w Polsce, a starachowicki ośrodek OHP ośrodek wiodącą placówką w Świętokrzyskiem. Budynek poświęcił Piotr Turzyński, biskup pomocniczy Diecezji Radomskiej.

Inwestycja zapewnia uczniom naukę w nowoczesnych pracowniach: fryzjerskiej, mechanicznej i budowlanej. Umożliwi też przeprowadzanie egzaminów zawodowych, a o wystąpieniu do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej o pozwolenie już zapowiedziała dyrektor placówki Agnieszka Kuś

– Nowy obiekt ma na celu wsparcie młodzieży, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy system edukacji stawia na rozwój szkolnictwa zawodowego – powiedział poseł na Sejm Krzysztof Lipiec.

Wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek podkreśliła natomiast, że lokalne władze chcą inwestować w rozwój młodzieży i ułatwiać im dostęp do przyszłych potencjalnych pracodawców.

 

 

Piotr Latała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *