Strona główna / W numerze / Starachowicki Autobox dla polskiej armii

Starachowicki Autobox dla polskiej armii

Spółka podpisała umowę na modernizację starów 266 do wersji Star 266M2 wartości około 160 mln zł.

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości  Krzysztof Lipiec odwiedzili starachowicką firmę Autobox, która specjalizuje się w modernizacji ciężarówek Star na potrzeby polskiej armii. W towarzystwie prezesa firmy, Mirosława Kalinowskiego oraz wiceprezesa Krzysztofa Siekańskiego, przyglądali się procesowi modernizacji ciężarówek i podziwiali już gotowe auta.

– Starachowice słynęły i jak widać słyną z produkcji motoryzacyjnej – mówił wiceminister Wojciech Skurkiewicz. – Firma Autobox podpisała 5 września br. umowę na modernizację pojazdów, które są w polskiej armii wciąż wykorzystywane. Ten ostatni kontrakt jest niebagatelnej wartości, to blisko 160 milionów zł. (…) Z tych starych samochodów niewiele zostaje. Te „stary” po modernizacji wchodzą na wyposażenie polskiego wojska i będą służyć kolejne 20 lat.

Starachowicki Star 266 jest ceniony przez nasze siły zbrojne.

– Mamy okazję pochwalić się tym, co robimy, a pracujemy ciężko. Po pierwsze po to, by dać ludziom pracę, a po drugie, by dać wojsku samochód, który spełnia wszystkie wymagania. Star 226 to kultowe auto, jeśli chodzi o siły zbrojne. Nie zatrzymujemy się w miejscu. Rozwijamy konstrukcję Stara, ale też próbujemy uratować drugą markę –  mówił wiceprezes firmy Autobox, Krzysztof Siekański. – W planach firmy jest także modernizacja samochodów terenowych marki Honker. To jest marka, którą zakupiliśmy z Lublina. I będziemy próbowali się w tym kierunku otworzyć – dodał.

Do rozwoju i działalności firmy Autobox, która podtrzymuje sławę starachowickiej marki ciężarówek i polskiej myśli inżynierskiej oraz inwestuje w ludzi, odniósł się również poseł na Sejm RP, Krzysztof Lipiec.

– Jesteśmy w mieście, które kiedyś zostało nazwane stolicą polskiej motoryzacji. Pragnę wyrazić wielką radość, że Star przeżywa swój renesans. Stary jeżdżą po polskich drogach, służą polskiej armii, to dobra tradycja motoryzacji polskiej, którą  podtrzymuje starachowicka firma. Za to pragnę wyrazić wdzięczność  Ale przede wszystkim wyrażam wdzięczność za ten dobry kontrakt, który został podpisany pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a firmą Autobox. To ważne, że Star służy polskiej armii – powiedział poseł Krzysztof Lipiec.

Modernizowany Star 266 będzie nowoczesnym samochodem, z możliwościami operowania w różnych warunkach, również poligonowych.

Zmodernizowane na potrzeby polskiej armii ciężarówki STAR 266 to duma

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *