Strona główna / W numerze / Wszystko możesz, tylko chciej
SONY DSC

Wszystko możesz, tylko chciej

„Dynamitu” z pewnością nie wymyślą lecz możemy być pewni, że nowymi pomysłami przyciągną pogodzonych z marazmem i pogrążonych w serialowym lenistwie seniorów.

 

Przydziałem nowego lokum w dawnym III LO przy ul. Glinianej zakończyły się kłopotliwe przeprowadzki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mogło by się wydawać, że ułożenie programu działalności, organizowanie i zarządzanie najliczniejszą w mieście placówką, bogatą m.in. w sekcje zajmujące się: psychologią, sportem, kabaretem, literaturą, poezją, przyrodą, informatyką, nauką języków, turystyką, plastyką, edukacją obywatelską, fotografią, historią sztuki, śpiewem chóralnym i wszelkiego rodzaju ćwiczeniami (również w basenie) poprawiającymi sprawność fizyczną, jest przysłowiową kajzerką do jajecznicy na boczku. Dopełnieniem prezentacji dwudziestu sekcji wychodzących naprzeciw potrzebom, oczekiwaniom i zainteresowaniom studentów UTW, niech będzie niespotykana w innych ludzkich skupiskach atmosfera życzliwości i zrozumienia.

Może zabrzmi to niczym piękna bajka lecz prawdą jest, iż wszyscy prowadzący zajęcia poświęcają swój czas i wiedzę non profit. Mam nadzieję, że tasiemcowa lista najciekawszych sekcji wspomoże decyzję niejednego seniora do wyboru grupy zgodnej z jego zainteresowaniami. Jakby było tego mało, obecny Zarząd postanowił zaprosić do swojej siedziby kilka osób uchodzących (nie tylko w naszym mieście) za ludzi sukcesu, mających tworzyć Radę Naukową UTW.  Zadaniem tejże Rady będzie wskazywanie nowych kierunków działań Uniwersytetu, jak również służenie wiedzą z różnych dziedzin interesujących słuchaczy. Nie wyklucza się także pomocy, na którą mogą liczyć potrzebujący wsparcia, tym bardziej że obowiązki przewodniczącego przedmiotowej Rady Naukowej zgodził się przyjąć wicestarosta Dariusz Dąbrowski. W dalszej kolejności, obowiązki sekretarza podejmie doktorantka Agnieszka Malinowska, natomiast członkostwo RN sprawować będą: prezes firmy STARPOL Edward Płusa, dyrektor MDK Agnieszka Lasek – Piwarska, Krzysztof Chaja – Perfopol, dr Krystyna Dudkiewicz oraz dyrektor MPiT Paweł Kołodziejski. Z niniejszej prezentacji jasno wynika, iż są to ludzie mający duże doświadczenie w podejmowaniu trafnych decyzji, o czym świadczą sukcesy ich firm lub placówek.

  

Marek Oziomek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *