Strona główna / Informacje sportowe / Rzutowcy z Brodów w złocie

Rzutowcy z Brodów w złocie

Donata Żelazowska i Jan Kita z Brodów zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w wędkarstwie rzutowym.
 

Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym, rozegrane w Błoniu w dniach 20-22 września br., okazały się zwycięskie dla dwójki zawodników reprezentujących kielecki Okręg PZW i Wędkarski Klub Sportowy „Kiełb” Brody.

Donata Żelazowska zwyciężyła w dwuboju multi w kategorii kobiet, zdobywając drugi tytuł Mistrza Polski w swojej karierze, a wśród mężczyzn – w tym samym dwuboju – wygrał Jan Kita- wielokrotny medalista Mistrzostw Świata w konkurencjach multiplikatorowych.To już szósty tytuł mistrzowski tego zawodnika.

– Tydzień przed Mistrzostwami Polski odbyły się w Szamotułach ostatnie zawody z cyklu Pucharu Polski i podsumowanie wszystkich rozegranych w tym sezonie startów. W całorocznej klasyfikacji Pucharu Polski Jan Kita zdobył pierwsze miejsce, a Donata Żelazowska uplasowała się na trzeciej pozycji, mimo nieobecności na dwóch z pięciu rozgrywanych zawodów. Wysokie, trzecie miejsce w trójboju spinningowym w najmłodszej grupie kadetów zapewniła sobie natomiast Nikola Serafin, również zawodniczka klubu „Kiełb” Brody – relacjonują szkoleniowcy.

Wyjazdy nie byłyby możliwe, bez finansowego wsparcia Urzędu Gminy Brody.

(az)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *