Podopieczni Arkadiusza Bilskiego zwyciężają w Ożarowie

W minioną sobotę piłkarze Staru Starachowice pod wodzą Arkadiusza Bilskiego zdobyli 3 punkty na wyjeździe, pokonując drużynę z Ożarowa.

*Alit Ożarów – Star Starachowice 2:3 (1:1). Bramki dla Staru: Mariusz Fabjański, Dominik Sito i Bartosz Szydłowski.

Początek meczu był intensywny dla oby drużyn. Już w 8. minucie podopieczni trenera Alitu Pawła Rybusa oddali strzał na bramke Staru, jednak udaną interwencję zaliczył nasz bramkarz Artur Marzec. Dwie minuty później prowadzenie objęła drużyna ze Starachowic, po strzelonym golu przez Mariusza Fabiańskiego. W końcówce pierwszej połowy stan rywalizacji został wyrównany po rzucie karnym, który został podyktowany po zagraniu ręką we własnym polu karnym przez Jakuba Błażejewskiego. Szansę na wyrównanie spotkania wykorzystał Damian Gardynik z Ożarowa.

W drugiej odsłonie meczu Star Starachowice stwarzał sytuacje bramkowe, co zaowocowało zdobyciem kolejnych bramek przez Dominika Sito oraz Bartosza Szydłowskiego. Końcówka spotkania przyniosła jednak trochę nerwowości, gdyż piłkarze z Ożarowa zdobyli w 90. minucie bramkę kontaktową, jednak naszym udało się dotrzymać zwycięski wynik i powrócić do Starachowic z 3 punktami.

W spotkaniu z Alitem Ożarów po raz pierwszy swój występ od 63. minuty zanotował Karol Kopeć, były gracz III- ligowej Juventy, a także Korony Kielce. Po powrocie z niemieckiego FC Emmering zgodził się na współpracę ze Starem Starachowice, co z pewnością wzmocni drużynę. Zmieniając Marcina Chodniewicza do ostatniego gwizdka walczył o zwycięstwo dla drużyny.

Jak ocenia trener Staru Starachowice Arkadiusz Bilski, drużyna zagrała bardzo solidne spotkanie i potwierdziła swoją świetną dyspozycję w sezonie 2019/2020. Z dorobkiem 23 punktów Star Starachowice zajmuje 5. miejsce w tabeli IV Ligi grupy świętokrzyskiej.

Star: Artur Marzec, Marcin Chodniewicz (63 Karol Kopeć), Jakub Błażejewski, Jakub Nowocień, Wiktor Śmigielski, Stanisław Sarwicki, Mariusz Fabjański (75 Jakub Kalisz), Patryk Kosztowniak, Dominik Sito, Bartosz Sot, Bartosz Szydłowski (82 Artur Kidoń).

W następnej kolejce – 12 października o godz. 15.00 – Star powalczy o zwycięstwo na własnym stadionie z piłkarzami ŁKS Łagów, którzy obecnie zajmują 3. miejsce w tabeli.

*Granat Skarżysko – Kamienna – GKS Rudki 4 :0 (2:0).

GKS: Bzymek – Gawlik, Lipski, Wojciechowski, Broniś (86. Kosmala), Dulak, Urban (70. Maniara), Kaczmarek (46. B. Wiecha), Gryz, Hajduk (86. Borowiec), Dawidowicz (46. Płusa)

*Łysica Bodzentyn – Partyzant Radoszyce 3:0 (0:0). Bramki: dla Łysicy: Norbert Drożdżał, Radosław Kardas, Szymon Michta.
Łysica: Wróblewski – Garbacz (55. Kijanka), Skrobisz, Kardas, Drożdżał, Dziedzic – Drabik (46. Michta) Mikołajek (73. Chrzanowski), Kamiński, Jedlikowski – Gołyski (80. Grudziecki).