Strona główna / Informacje sportowe / Anna Kroner w czołówce światowej

Anna Kroner w czołówce światowej

Sierż. szt. Anna Kroner zajęła 4. miejsce w Policyjnych Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym, które odbyły się w Mediolanie.

Była to już 3. edycja tych mistrzostw, których organizatorem jest Światowy Związek Policji, a ich celem popularyzacja sportu i motywowanie do jego uprawiania wśród pracowników policji na całym świecie. Sierż. szt. Anna Kroner z KPP w Starachowicach, trasę 81 km ze średnim podwyższeniem terenu 1200 m, zakończyła na 4. miejscu. Pokazała bardzo dobre przygotowanie kondycyjne oraz wolę walki, co zaowocowało ogromnym sukcesem na arenie międzynarodowej.

W składzie kadry polskiej policji w kolarstwie szosowym byli: sierż. szt. Anna Kroner (KPP Starachowice), st. sierż. Izabela Kłosowska (KWP w Białymstoku), sierż. Paweł Baranek (Komenda Stołeczna Policji) oraz st. sierż. Radosław Wasilewski (KWP w Lublinie).

To już kolejny sukces naszej policjantki. W sierpniu tego roku wygrała Górskie Mistrzostwa Policji w kolarstwie szosowym w ramach Tour de Pologne Amatorów, a wcześniej została wicemistrzynią Polski policjantek w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego.