13.9 C
Starachowice
piątek, 5 czerwca 2020
Strona główna Aktualności Kampania na finiszu. Jerzy Materek podsumował kampanię

Kampania na finiszu. Jerzy Materek podsumował kampanię

 
Kwiaty, przemowy, anegdoty, słowa poparcia – tak wyglądała konwencja kończąca kampanię wyborczą Jerzego Materka. Spotkanie niezależnego kandydata na Posła RP z listy Koalicji Obywatelskiej odbyło się w środowy (9 października br.) wieczór w Hotelu Europa.
Obok kandydata na posła w spotkaniu udział wzięła Marzena Dębniak – starosta powiatu ostrowickiego oraz kandydatka do Senatu. O swoim poparciu w przemowach zapewnili prezydent Starachowic a prywatnie syn kandydata Marek Materek, starosta starachowicki Piotr Babicki, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Jarosław Samela – burmistrz Wąchocka, Krzysztof Tworek – wójt gminy Obrazów, Arkadiusz Kubiec – zastępca prezydenta Kielc czy Sławomir Gierada – radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
– Zostałem zapowiedziany jako prezydent miasta, ale dziś chciałbym wystąpić jako Marek Jerzy Materek, syn Jerzego Materka. 13 października będziemy wybierali parlament. Będziemy wybierali przedstawicieli , którzy będą przez kolejne 4 lata reprezentowali województwo świętokrzyskie w Sejmie i Senacie – mówił włodarz naszego miasta. – (…) Tata uczył nas zawsze i tak naprawdę prosił nas o to, żeby być dobrym człowiekiem i żeby mieć wielkie serce. Chciałbym, aby w polskim parlamencie znajdowały się osoby, które są dobrymi ludźmi i mają wielkie serce, dlatego zachęcam państwa do oddania głosu na Jerzego Materka.
Również inni przemawiający podkreślali społeczną postawę Jerzego Materka i apelowali o oddanie głosu na „kandydata na szóstkę” – szóstkę, gdyż taki numer na liście do parlamentu ma właśnie Materek. Zanim głos zabrał sam kandydat, zgromadzeni w Hotelu Europa obejrzeli film będący zapisem prowadzonej kampanii, a także filmowy spot wyborczy.
– Zdecydowałem się kandydować do Sejmu, gdyż kraj nasz wymaga, abyśmy zawalczyli o lepsze jutro dla nas wszystkich. Dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, dla całej Polski. (…) Proszę o wasz głos, proszę o głos 13 października – mówił Jerzy Materek, który podziękował za poparcie. Podkreślił również pracę swojego sztabu.
Otrzymane kwiaty, Jerzy Materek wręczył swojej żonie, Beacie dziękując jej za pomoc i cierpliwość. Nie mogło zabraknąć występu artystycznego, na scenie pojawiła się Julia Dudek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Koronawirus

Koronawirus: od początku epidemii zakażenie potwierdzono u 181 mieszkańców naszego powiatu

W popołudniowym, czwartkowym (4 czerwca) komunikacie poinformowano o 4 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. W naszym regionie odnotowano dziś łącznie 9 zachorowań.  Wśród...