Strona główna / Informacje sportowe / Mundurowy mistrzem w sportach walki

Mundurowy mistrzem w sportach walki

Na VII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kickboxingu, sierz. szt. Tomasz Adamus z Komendy Policji w Starachowicach zdobył złoty medal.

Starachowiczanin miał już swoim dorobku 8 medali w tym 2 złote, 2 srebrne oraz 4 brązowe medale. Tym razem o najwyższe podium w kategorii senior -69 kg – w formule kick light walczył w Chotowie w dniach 27-29 września br. Nasz zawodnik rozstrzygnął wszystkie swoje walki przed czasem, również finałową. W walce ćwierćfinałowej był lepszy od Adriana Jabłońskiego z JW 1517 Czerwińsk, w półfinale wygrał z Mateuszem Jezierskim z 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego, a w finale pokonał Piotra Odważnego z KWP w Poznaniu.

Sierż. szt. Tomasz Adamus był jedynym reprezentantem Świętokrzyskiej Policji na tych zawodach.