13.9 C
Starachowice
piątek, 5 czerwca 2020
Strona główna Wieści z gmin Patriotyczne widowisko w Stykowie

Patriotyczne widowisko w Stykowie

W sobotę 28 września, przy szkole w Stykowie odbył się piknik szkolny połączony z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Impreza była świetnie przygotowana, dzieci prezentowały swoje uzdolnienia. Były liczne atrakcje, w tym strzelnica.

Nie zawiodła publiczność. Okolicznych mieszkańców przywitała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Potem przeczytała list przesłany na tę okoliczność przez panią wojewodę Agatę Wojtyszek. Dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, były stoiska z makijażem. Na pikniku można było zjeść kiełbaski i kurczaki z ogniska, a także smaczne dania domowe przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Stykowie. W czasie, gdy polska reprezentacja walczyła o trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy, uczestnicy festynu także rywalizowali w meczach siatkówki

                                                         Raj dla chłopców

Scenografię stanowił m. in. wojskowy bunkier. Innymi elementami militarnymi była bezpłatna strzelnica zorganizowana przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach oraz stoisko z replikami broni palnej przywiezionymi przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy „Rezerwa”. Swoje wyposażenie prezentowali też strażacy ochotnicy z tutejszej jednostki. Dzięki uprzejmości Straży Miejskiej w Starachowicach, chętni mogli założyć tzw. alkogogle, które symulują utrudnione postrzeganie po spożyciu alkoholu.

                                                    Wesoło i ze wzruszeniem

Wiele się działo na scenie piknikowej. Na początku piosenki patriotyczne zaśpiewał szkolny zespół Mali Wojacy. Wraz z kolegami wystąpił Cyprian Kosmala choć opuścił już podstawówkę. Na tej uroczystości, do zespołu dołączyła Natalia Orczyk, która także przepięknie zaśpiewała piosenkę „Taki kraj”. Wśród uczniów, którzy prezentowali talenty wokalne byli: Wiktoria Bilińska, Zuzia Borowiec, Maja Kania, Blanka Kania, Wiktoria Kwiecień, Dominika Pożoga, Michał Rycombel, Wiktor Jankowicz, Franek Jeziorski. Uczennice klasy VIII zaprezentowały dynamiczny taniec z biało – czerwonymi flagami. Wiele uśmiechów wywołał występ przedszkolaków recytujących „Katechizm polskiego dziecka” oraz ich występ taneczny. Potem najmłodsi uczniowie uwolnili białe gołębie wraz z wezwaniem do wolności i pokoju na świecie.

Po występach był quiz o II wojnie światowej i konkurs na najlepszy kostium z tego okresu. Stroje z czasu okupacji przygotowali Kuba Dróżdź, Natalia Wiśnios, Marta Gębura, Zuzia Walkiewicz i Natalia Kalisz. Występ wokalny miały także panie Dorota Bernat i Danuta Major.

Na zakończenie na boisku szkolnym rozegrano mecze siatkówki.

(azab)

 

Poprzedni artykułPożar domu w Brodach
Następny artykułŚwięto Osób Niewidomych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Koronawirus

Koronawirus: od początku epidemii zakażenie potwierdzono u 181 mieszkańców naszego powiatu

W popołudniowym, czwartkowym (4 czerwca) komunikacie poinformowano o 4 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. W naszym regionie odnotowano dziś łącznie 9 zachorowań.  Wśród...