10.8 C
Starachowice
niedziela, 20/09/2020
Strona główna Informacje sportowe Rywalizowali na strzelnicy "Świt"

Rywalizowali na strzelnicy „Świt”

Otwarte Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju.

Jak na początek jesieni, pogoda była w miarę przyzwoita, wokół lasy pachnące grzybami a na terenie Strzelnicy „Świt” coroczne zawody wojewódzkie, w których 10 drużyn konkurowało w strzelaniu z pistoletu sportowego. Przygotowano także pojedynek strzelecki oraz rzuty granatem na odległość 25 m. Sędzią zawodów był Janusz Niewczas.

W roli faworyta upatrywano uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie, którzy są oczkiem w głowie dyrektorki Magdaleny Tusień – Kuzki. Wszystko przebiegało w najlepszym porządku do chwili, gdy ogłoszone zostały wyniki rywalizacji. Okazało się, że zawodnicy, których umiejętności upoważniały ich do zajęcia mistrzowskiego stopnia, w oczach sędziego, zasługiwali na trzymanie czerwonej latarni. Oficjalny komunikat zamieszczony w Internecie z wynikami, na skutek błędu sędziego podczas zliczania punktów za strzelanie, obwieszczał, że drużyna ULKS „Jodła” znalazła się na ostatnim miejscu. Sędzia twierdzi, iż po wykryciu pomyłki nie zgłoszono protestu w regulaminowym czasie więc szybciutko rozdał puchary i dyplomy. Starachowiccy zawodnicy, którzy zdobyli pierwsze miejsce, chcieli swój puchar przekazać bodzentyńskiej drużynie, jednak chłopcy z „Jodły” są zbyt honorowi, aby przyjmować niezasłużone trofea, tym bardziej że po następnym zliczeniu okazało się, iż pomimo źle przygotowanej rzutni do granatów i ogólnej nerwówki zdołali wywalczyć trzecie miejsce. Tak więc końcowy rezultat to: indywidualne strzelanie – pistolet: I miejsce Karol Michta – LOK „Świt”, II – Janusz Kopeć KŻR LOK Starachowice, III – Dariusz Grunt – KŻR LOK Starachowice. Pojedynek strzelecki wygrała ekipa z Kazimierzy Wielkiej (Odonów), wyprzedzając LOK „Świt” Starachowice, który wygrał klasyfikacje generalną.

 

Omar

 

Poprzedni artykuł
Następny artykułAgata Nowak punktuje dla kadry
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

W kraju rekordowe 1002 nowe zakażenia. W Świętokrzyskiem 21

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (19 września) komunikacie poinformowało o 1002 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 12 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x