Strona główna Informator UM Święto Osób Niewidomych

Święto Osób Niewidomych

Międzynarodowy Dzień Białej Laski – Święto Osób Niewidomych zorganizował Zarząd Polskiego Związku Niewidomych w Starachowicach.
  Uroczyste spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Przygotowano poczęstunek oraz występy artystyczne wychowanków Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej. Życzenia oraz bukiet kwiatów na ręce prezes Zarządu Koła, Izabeli Wałęgi przekazał m.in. prezydenta miasta Marek Materek.

 

Jako co roku wręczono Odznaki Przyjaciół Koła Niewidomych, które otrzymali: kierownik Zespołu Kultury i Promocji Powiatu Starachowickiego Andrzej Przygoda oraz właściciel firmy PatSTAR Paweł Pater, w imieniu którego odznakę odebrał tata Leszek Pater. Tytuł honorowego członka nadzwyczajnego otrzymała Jadwiga Tomczyk.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski od ponad 40 lat obchodzony jest na całym świecie. To okazja do przypomnienia, że w społeczeństwie funkcjonują osoby niewidome i słabowidzące, które zmagają się z wieloma trudnościami – nie tylko natury infrastrukturalnej i technicznej, ale także społecznej.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x