13.9 C
Starachowice
piątek, 5 czerwca 2020
Strona główna Aktualności "Opowiedz Waszą historię" - konkurs dla młodzieży

„Opowiedz Waszą historię” – konkurs dla młodzieży

 

Starachowicki Urząd Miejski zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Tell Your story – Opowiedz Waszą historię”. Nagrodą dla zwycięzcy jest wyjazd edukacyjny do Portugalii! Swój udział można zgłaszać tylko do 16 października br.!

Konkurs jest częścią projektu „Revision – Remembering the Past, Envisioning the Future” (tyt. polski – „Rewizja – Pamiętając o przeszłości, Przewidując przyszłość”), który jest realizowany w ramach Programu Europa dla Obywateli. Jego liderem jest Commune de Haybes (Gmina Haybes) z Francji, a Gmina Starachowice pełni rolę partnera projektu.
Celem konkursu jest zainteresowanie młodych ludzi najnowszą historią Polski poprzez zachęcenie ich do poszukiwań w swoich rodzinach lub społecznościach lokalnych osób, które pamiętają czasy obalenia komunizmu w Polsce i transformacji ustrojowej w latach 90. oraz pokazanie tych historii w dowolnej utrwalonej formie. Organizator konkursu nie narzuca formy ani objętości pracy. Może to być esej, reportaż, film, podcast, plakat, obraz itp.
W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy do dnia 4 grudnia 2019 r. włącznie ukończą 18 lat.
Uczestnik konkursu musi posługiwać się językiem angielskim w stopniu min. podstawowym.
Zwycięzca konkursu w dniach 4 – 7 grudnia 2019 r. wyjedzie na wyjazd edukacyjny do Portugalii Organizator zapewnia przelot z Polski do Portugalii i z powrotem z bagażem kabinowym, noclegi oraz pełne wyżywienie. Laureat jest zobowiązany wykupić ubezpieczenie podróżne i być w posiadaniu karty EKUZ. Osoby, które zajmą miejsca od 1 do 3 otrzymają powerbanki o pojemności 20 000 mAh. Wyróżnienia – otrzymają osoby, które przedstawią wysokiej jakości prace. Natomiast dyplomy otrzymają wszystkie osoby biorące udział w konkursie.
Prace należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 16 października 2019 roku do Biura Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, ul. Radomska 45 z dopiskiem „Konkurs: „Tell Your story – Opowiedz Waszą historię”.
Wraz z pracą uczestnik przesyła „Formularz konkursowy” stanowiący załącznik do Regulaminu, który dostępny jest na stronie: www.starachowice.eu
Osoba kontaktowa: Kamil Stanos, tel. 41 273 83 94, e-mail: kamil.stanos@starachowice.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Koronawirus

Koronawirus: od początku epidemii zakażenie potwierdzono u 181 mieszkańców naszego powiatu

W popołudniowym, czwartkowym (4 czerwca) komunikacie poinformowano o 4 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. W naszym regionie odnotowano dziś łącznie 9 zachorowań.  Wśród...