11.4 C
Starachowice
czwartek, 9/07/2020
Strona główna Rozrywka i kultura "Budowaliśmy samochody. Starachowice jako miejsce transformacji"

„Budowaliśmy samochody. Starachowice jako miejsce transformacji”

Z nieukrywaną radością mamy zaszczyt zaprosić Państwa na finał projektu „Budowaliśmy samochody. Starachowice jako miejsce transformacji” realizowanego przez Starachowickie Centrum Kultury, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki w Warszawie, we współpracy z Urzędem Miasta w Starachowicach. Pierwszym etapem projektu były fotografie wybitnego fotografa Pawła Pierścińskiego, które pojawiły się na miejskich przystankach autobusowych, pokazujące nasze miasto i stawiające pytania o to, jak bardzo Starachowice zmieniły się w ciągu kilkudziesięciu lat transformacji.
Finał projektu podzielony będzie na trzy części.
8 listopada o godzinie 10.00 zapraszamy dzieci i młodzież ze starachowickich szkół (preferowane grupy to IV-VIII klasy szkół podstawowych) na „Ścieżkę STARa” czyli edukacyjny spacer po Starachowicach, mający swój finał na terenie Muzeum Przyrody i Techniki. Spacer poprowadzi Maciej Szlęzak, który przybliży najmłodszym historię legendarnych Starów, które zdobią nasze miasto.
9 listopada o godzinie 17.00 w foyer SCK wernisaż wystawy „Tadeusz Bilicz. Niezapomniany ogrodnik Starachowic” – niezwykłe fotografie ukazujące niezwykłego człowieka, odpowiadającego m.in. za architekturę zieleni naszego miasta. O godzinie 17.30 zapraszamy do sali klubowej gdzie odbędzie się pokaz filmu”Historia STARa ze Starachowic” odcinek „Wyprawa AWA 72” wyprodukowanego przez Sebastiana Markowskiego. Po seansie panel dyskusyjny „Starem przez świat” oraz wieczór wspomnień o Fabryce Samochodów Ciężarowych przy kawie i herbacie. Mile widziane przyniesienie pamiątek lub zdjęć z czasów działania fabryki.
to dzień warsztatów fotograficznych z Joanną Figarską zatytułowanych „Obraz miasta w PRL i po 1989 roku”. O godzinie 12.00 wszyscy, którym fotografia jest bliska sercu, spotkają się przed SCK i wspólnie poszukają odpowiedzi na pytania: jakie miejsca w Starachowicach były ważne kiedyś? jak się zmieniły? jakie miejsca są ważne teraz? Po spacerze fotograficznym, omówienie zdjęć w SCK.
Serdecznie zapraszamy na świętowanie finału projektu razem z nami – uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne.
Informacje szczegółowe i zapisy na warsztaty: 533 033 305.

Poprzedni artykułUciążliwe grosiki
Następny artykułRazem możemy więcej
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x