11.4 C
Starachowice
czwartek, 9/07/2020
Strona główna Wieści z gmin Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

W SP w Adamowie

Naukę języka z zabawą zorganizowały z okazji Dnia Języków Obcych, nauczycielki j. angielskiego w Szkole Podstawowej w Adamowie: Ewa Jeziorska i Sylwia Zapała.

Efektywność nauki języków obcych bardzo często zależy od opracowanej metody nauczania. Anglistki w SP w Adamowie postanowiły pokazać uczniom atrakcyjność oraz skuteczność nauki języka angielskiego poprzez zabawę.

W każdej klasie zorganizowano interaktywne gry i zabawy, np. „5 sekund”, która polegała na szybkim udzielaniu odpowiedzi na przeróżne pytania. Pojawiła się  także gra „Taboo”, w której gracze opisują hasła z wykluczeniem pewnych wyrazów, a wychowankowie klasy VIII rozwiązywali quiz wiedzy o językach obcych i pisali dyktando z języka angielskiego.

Najmłodsi korzystali z multimedialnej tablicy

– Uczniowie chętnie brali udział w przeróżnych grach i zabawach dydaktycznych, wykazywali znacznie więcej zapału i inicjatywy kiedy nauka nie polegała na ciągłym pisaniu i powtarzaniu nowo poznanego materiału. Taka inicjatywa pobudza także zainteresowanie uczniów nauką języka obcego jako szansy na jeszcze większe poznanie świata oraz ludzi z innych krajów – relacjonują organizatorki.

Z zainteresowaniem chłonęli wiedzę

W młodszych klasach uwaga dzieciaków skierowana była na tablicę multimedialną, gdzie można było zagrać w grę pamięciowa memory, dzięki której zapamiętywali nowe słówka.

Uczniowie chętnie brali udział w grach i zabawach

Podczas Dni Języków obcych uczniowie Szkoły Podstawowej w Adamowie przekonali się, że nauka języka nie powinna nudzić, wręcz przeciwnie może przynosić dużo satysfakcji i być bardzo efektywna. W dzisiejszych czasach zainteresowanie opanowaniem języków obcych jest bardzo duże i zwłaszcza dla młodych ludzi powinno być priorytetem, aby w przyszłości móc poszerzać swoje horyzonty w rożnych dziedzinach życia.

(lat)

Poprzedni artykułUśmiechnij się
Następny artykułZuch pierwszaki – galeria zdjęć
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x