11.4 C
Starachowice
czwartek, 9/07/2020
Strona główna W Polsce Odpowie przed sądem

Odpowie przed sądem

Źle zaparkowane auto bardzo często bywa dla nas utrudnieniem. W takich przypadkach towarzyszą nam nie rzadko duże emocje, które w przypadku 53 – letniego mieszkańca Kielc były przyczyną destrukcyjnego działania na szkodę parkujących sąsiadów.

Od połowy września b.r. na Komisariat Policji w Kielcach zgłaszali się właściciele porysowanych samochodów osobowych marki renault oraz mitsubishi zaparkowanych na osiedlu Ślichowice w Kielcach. Według zeznań pokrzywdzonych rysy na pojazdach zostały przez nich zaobserwowane już na początku lipca jednak nie zgłaszali wcześniej tej sprawy funkcjonariuszom policji. Z czasem zarysowań zaczęło przybywać, co uświadomiło właścicielom aut, że ktoś celowo uszkadza lakier ostrym narzędziem.

Mundurowi z Wydziału Kryminalnego komisariatu z ulicy Kołątaja, po przeanalizowaniu monitoringu zainstalowanego na osiedlu wpadli na trop sprawcy, po czym złożyli mu wizytę. Jak się okazało był nim 53 – letni mieszkaniec Kielc, który przyznał się do winy. Jak wyjaśniał jego działanie miało na celu wymierzenie sprawiedliwości za złe parkowanie. Niestety tłumaczenia nie usprawiedliwiają dokonanego czynu i za zniszczenie samochodów mężczyzna odpowie przed sądem, który według prawa może wymierzyć mu karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Powyższy przypadek uświadamia, że w niektórych przypadkach działanie pod wpływem emocji na własna rękę nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że zawsze bierzemy odpowiedzialność za swoje czyny, zwłaszcza te działające na szkodę drugiego człowieka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x