Strona główna / Informacje sportowe / Piłkarze Staru lepsi od lidera

Piłkarze Staru lepsi od lidera

W meczu 12. kolejki IV ligi świętokrzyskiej rundy jesiennej Star Starachowice podejmował ŁKS Łagów. Goście wyjechali ze Starachowic z przegraną.

Gorąco dopingowali piłkarzy Staru liczni kibice na sobotnim (12 bm.) meczu. Już w 2. minucie drużyna gości omal nie objęła prowadzenia, po strzale Krystiana Zaręby, na nasze szczęście piłka odbiła się od poprzeczki. Star w tej odsłonie brylował w ustawieniu defensywnym, piłkarze świetnie przecinali długie podania i nie dawali gościom możliwości na dłuższe formowanie ataku na bramkę Artura Marca. W drugiej połowie spotkania drużynę gości zaskoczył Mariusz Fabjański zdobywając gola po prostopadłym podaniu Karola Kopcia. Piłkarze ŁKS Łagów nie mieli pomysłu na dalszą grę, w przeciwieństwie do ekipy ze Starachowic, która podwyższyła wynik w 79. minucie po strzale głową Bartosza Sota.

*Star Starachowice – ŁKS Probudex Łagów 2:0 (0:0). Bramki: Mariusz Fabjański 56, Bartosz Sot 79.

Star: Marzec – Ostrowski, Gębura, Guz, Śmigielski – Kopeć (66’ Sito), Błażejewski, Nowocień – Sarwicki (80’ Kidoń), Sot (90+1 D. Anduła), Fabjański (66’ Kosztowniak). Trener: Arkadiusz Bilski.

W niedzielę – 20 października o godz. 14.00 Star gra mecz na wyjeździe z Nidą Pińczów. Na własnym stadionie zobaczymy naszą drużynę 26 października, kiedy to o godz. 13.00 zmierzą się z Granatem Skarżysko- Kamienna.

*Spartakus Daleszyce – Łysica Bodzentyn 0:0.

Klasa B grupa III (Sandomierz)

*Wodnik Styków – Stal II Kunów 2:2. Bramki dla Wodnika: Mateusz Duda, Bartłomiej Koźlik.

Wodnik: Marcula (77’ Bębas) – Goszczyński (59’ Jankowicz), Karwacki, Kusiak, B. Adamczyk, Kurek (59’ Molenda), Zapała, Duda, Garbacz (90’ Grudniewski), Koźlik, P. Adamczyk (77’ Biurkowski). Trener: Szymon Sionek.

Klasa A Pineks Radom

*KS Chomentów – Polonia Iłża 0:1.

Puchar Polski

Juniorzy starsi Juventy Starachowice zakończyli swoją przygodę w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu okręgu ŚZPN

*Juventa Starachowice – Lubrzanka Kajetanów 4:5 (1:2). Bramki dla naszych: Piotr Mikos x 2, Hubert Białczak, Kacper Zapała.

Juventa: Szast – Wasilewski, Cichocki, Michalczyk, Markiewicz, Płatek, Białczak, Anduła, Mikos, Hamera, Zapała oraz Maruszak, Kutera, Glina, Chojnacki, Krzyżowski. Trener: Zdzisław Spadło.

Rocznik 2009 Juventy

sparowa³ ze Staszowem

W minioną środę piłkarze Juventy z rocznika 2009 rozegrali sparing z Pogonią Staszów. Zakończył się remisem, ale trener Dominik Zuba nie ukrywa zadowolenia z występu swoich podopiecznych, którzy nabrali nowego doświadczenia.

*Juventa – Pogoń Staszow 5:5. Bramki dla Juventy: Olek Lubomirski – 2, Michał Kaczmarski, Kacper Zaborski, Julek Woś.

Œwiêtokrzyska Liga M³odzików M³odszych

*KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Juventa Starachowice 1:0.

*AP SKS Star – DAP Kielce 3:0.

Œwiêtokrzyska Liga

M³odzików Starszych

*Orlęta Kielce – AP SKS Star Starachowice 0:4.

Trampkarzy Starszych

*GKS Nowiny – Juventa Celsium Starachowice 1:1 (0:1). Bramka dla Juventy: Marcel Rożek.

*Juventa Starachowice – Orlęta Kielce 2:4.

Juniorów M³odszych

*MKS Zdrój Busko – Juventa Celsium Starachowice 5:2 (2:1). Bramki dla Juventy Celsium: Bator, Jagiełło.