11.4 C
Starachowice
czwartek, 9/07/2020
Strona główna Wieści z gmin Bezpieczne przejście w Trębowcu gotowe

Bezpieczne przejście w Trębowcu gotowe

Oddano go do użytku na drodze wojewódzkiej ze Starachowic w kierunku Radomia

W odbiorze przejścia, które znajduje się koło remizy OSP w Trębowcu, uczestniczyli wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, radny i sołtys Trębowca Stanisław Seweryn, Kamil Węgrzyn z Zarządu Dróg Powiatowych, Dariusz Mosiołek ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, Andrzej Kutwin, inspektor ds. bezpieczeństwa w Urzędzie Gminy w Mircu oraz Sławomir Płaneta, inspektor Referatu Inwestycji Urzędu Gminy w Mircu.

Część założeń projektu, czyli budowę aktywnego przejścia dla pieszych, już zrealizowano. Przejście za kwotę 45.510 złotych zamontowała firma 3D z Bydgoszczy. W ramach tego samego projektu przeprowadzony zostanie jeszcze cykl szkoleń dla niepełnoletnich i dorosłych mieszkańców sołectwa Trębowiec, a także dla uczniów tamtejszej szkoły. Odbędą się również spotkania instruktażowe na temat bezpieczeństwa prac w gospodarstwach rolnych dla mieszkańców prowadzących działalność rolniczą, na temat profilaktyki powypadkowej dla ofiar wypadków i ich rodzin oraz bezpieczeństwa dla seniorów. Natomiast dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Mirzec zorganizowany będzie konkurs plastyczny.

Bezpieczne przejście dla pieszych powstało dzięki współfinansowaniu z rządowego programu „Ograniczanie przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” w ramach projektu „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec”. Gmina Mirzec otrzymała na ten cel 50.000 złotych.

(azab)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x