Z raportów

 

                        „Stukn¹³” ciê¿arówkê

W gminie Bodzentyn, w poniedziałkowy poranek (14 października br.), 26 – latek kierujący VW passatem, jadąc przez miejscowość Kamienna Góra od strony Siekierna w kierunku Bodzentyna, po zaniechaniu rozpoczętego manewru wyprzedzania najechał na tył samochodu ciężarowego marki renault, którego kierujący 27 -latek wykonywał manewr skrętu w lewo w kierunku miejscowości Sierakowice Pierwsze. W wyniku zdarzenia 61-letnia pasażerka VW z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

 

Sklepowy z³odziej

W jednym ze sklepów w Starachowicach, we wtorek (15 października br.) nieznany sprawca, wykorzystując chwilową nieuwagę 52-latki, ukradł jej z torebki portfel z dokumentami.

 

„Wybuchowe” znalezisko

W gminie Bodzentyn, 27 -letni pracownik leśny, znalazł około 200 m od leśniczówki pocisk artyleryjski o długości 40 cm i średnicy 15 cm, najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Do czasu przybycia patrolu saperskiego, znaleziska pilnowali funkcjonariusze z KP Bodzentyn. Pocisk znaleziono w środowe (16 października br.) południe.

 

Zlekcewa¿y³ znak

Kierujący fordem 62 – latek, jadąc z Bodzentyna w kierunku miejscowości Zaskale, w wyniku niezastosowania się do znaku STOP, zderzył się z autem tej samej marki kierowanym przez 41 – latka, który jechał od strony Suchedniowa.73 – letni pasażer pierwszego z samochodów, doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wzdół Rządowy (gm. Bodzentyn), w czwartek (17 października br.)

 

Potr¹cenia pieszych

Tuż po godzinie 9.00 rano, w czwartek (17 października br.), na al. Armii Krajowej w Starachowicach, przy galerii Skałka, 44 – letni kierowca jadący audi A4 (trzeźwy), potrącił 79 – letnią kobietę znajdującą się na przejściu dla pieszych. Z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kilka godzin później, również w Starachowicach, na ul. Stalowej (osiedle Orłowo), doszło do potrącenia 12 – latki. Jak wynika z ustaleń policji, dziewczynka wysiadła z autobusu, który zatrzymał się na przystanku i w pewnym momencie wyszła zza niego. Wtedy doszło do potrącenia przez samochód marki ford, którym jechał 27 – latek. Policjanci przebadali go na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna był trzeźwy, ale – jak się okazało – nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 12 – latka została zabrana do placówki medycznej w Kielcach.

 

Samochodowy wandal

Na jednej z ulic w Starachowicach, w czwartkowy (17 października br.) późny wieczór, nieznany sprawca uszkodził powłokę lakierniczą porsche cayenne. Właściciel oszacował stratę na około 2000 złotych.

 

Ranny rowerzysta

19 października br. po godz. 18.30 w Marcinkowie, 24 – letni mężczyzna kierujący seatem potrącił 59 – letniego pieszego (nietrzeźwy; 0,89 mg/l) prowadzącego rower, który doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

Oszukują „na ZUS”
W ostatnich dniach dość liczna grupa klientów ZUS, w różnych częściach kraju, otrzymała maile z informacją o pilnej konieczności spłaty zaległości składkowych. Część maili sugeruje ponowne wypełnienie formularza zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych ZUS ZUA, który jest załącznikiem do maila. Umieszczone w stopce korespondencji logotypy (ZUS i PUE – Platforma Usług Elektronicznych) sugerują, że nadawcą jest sam Zakład. Gdy jednak przyjrzymy się dokładnie adresowi nadawcy, nie powinniśmy mieć wątpliwości, że korespondencja elektroniczna nie pochodzi z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie oszuści posługują się dwoma adresami: składki@ubezpieczenia.pl i zus.@zua.pl Żaden z tych adresów nie ma stosowanego przez Zakład rozwinięcia „zus.pl”. ZUS nie stosuje też w swoich adresach mailowych rozwinięcia „gov.pl. W żadnym przypadku nie należy odpowiadać na takie maile, ani nie otwierać zawartych w tej korespondencji załączników. Mają bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *