Strona główna / Informacje sportowe / Siatkarze przywieźli z Suchedniowa trzy punkty

Siatkarze przywieźli z Suchedniowa trzy punkty

Drużyna SMS Cerrad Starachowice odnotowała pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie III ligi świętokrzyskiej i z dorobkiem 4 punktów objęła prowadzenie w ligowej tabeli.

Podopieczni Piotra Januchty po pierwszej ligowej przegranej w sezonie 2019/2020 na mecz do Suchedniowa jechali bardzo zmotywowani. Pierwszy zacięty pojedynek z GOKiS-em Waśniów, który drużyna ze Starachowic przegrała w tie – breaku, pozostawił niedosyt i spotęgował ambicje naszych siatkarzy.

*Orlicz Suchedniów – Cerrad SMS Starachowice 1:3 (21:25, 22:25, 25:23, 19:25).

W pierwszym secie otwierającym spotkanie, górą byli siatkarze Cerradu, którzy zakończyli zwycięstwem pierwszą odsłonę 25:21. Lekka przewaga starachowiczan zaowocowały kolejnym wygranym setem 25:22 i zyskaliśmy komfortowe prowadzenie 2:0 w meczu. Zwycięstwo było bardzo blisko, jednak nasi siatkarze musieli na nie troszkę popracować. W trzecim secie górą byli gospodarze wygrywając 25:23, nie chcąc łatwo oddać wygranej i meldując gotowość w czwartej odsłonie meczu. Jednak siatkarze Cerradu nie planowali fundować sobie i kibicom dodatkowych emocji związanych z piątym setem iw czwartym pokonali Orlicz Suchedniów 25:19, zapewniając drużynie pierwsze 3 punkty w boju o mistrzostwo III ligi świętokrzyskiej.

Niedosyt po inauguracyjnym meczu został zaspokojony wyjazdową wygraną w Suchedniowie. Kolejnym krokiem w ligowych zmaganiach będzie mecz w Starachowicach, 24 października o godz. 19.00 w hali sportowej przy ul. Leśnej z Lerko Galeria Ciepła Kielce.

Cerrad SMS: Wróblewski, Wrzesień, Erbel, Wojtas, M. Kosowski, Dudek, Gawlik

Na zmiany weszli: Jary, Januchta, Fijas, Pietras. Trener: Piotr Januchta.