fot. Świętokrzyska Policja

Udany nalot

Działania świętokrzyskich policjantów oraz funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach doprowadziły 23 października br. do zlikwidowania w trzech lokalach na terenie Starachowic punktów w których organizowane były nielegalne gry hazardowe. Łącznie zabezpieczono 11 automatów do prowadzenia nielegalnego procederu. Dodatkowo u dwójki zatrzymanych zabezpieczono łącznie blisko 100 gramów amfetaminy i marihuany. Właścicielom automatów może grozić wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat. Taka sama kara może grozić za posiadanie narkotyków.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarcza Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach na celownik wzięli trzy lokale na terenie Starachowic, gdzie mieli podejrzenia, że mogą być organizowane nielegalne gry hazardowe. Funkcjonariusze w trzech różnych punktach ujawnili łącznie 11 urządzeń służących do prowadzenia nielegalnego procederu. W trakcie czynności u 39-latka zabezpieczono 50 gramów amfetaminy i kilka gramów marihuany, a u 18-letniej kobiety 37 gramów amfetaminy.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Zabezpieczone maszyny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karno – skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Odrębnym wątkiem posiadania narkotyków zajmą się teraz policjanci. Za posiadanie narkotyków może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Kielcach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *