10.8 C
Starachowice
niedziela, 20/09/2020
Strona główna W numerze Hamlet w butelce na finiszu

Hamlet w butelce na finiszu

Dwunastu młodych i kreatywnych uczniów wzięło udział w ekologicznym projekcie realizowanym w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. Ekoartystyczny Hamlet dotarł do finału.

 

Proekologiczny projekt stał się sporym wyzwaniem, młodzież przygotowała instalację artystyczną z odpadów, które zebrała na terenie miasta. Plastikowe butelki i reklamówki stały się głównym tworzywem kilkumetrowej kukły – bohatera etiudy Hamlet w butelce. Tworzenie plastikowego Hamleta stanowiło kanwę zajęć recyklingowych i teatralnych, podczas których rozmawiano o sposobach i metodach wykorzystywania surowców. Jedne z warsztatów odbyły się w Domu Spokojnej Książki w Rżuchowie, którym młodzież była zachwycona.

Przygotowany pod okiem instruktorów plastikowy Hamlet znalazł swoje miejsce na placu przy Młodzieżowym Domu Kultury, a jego zadaniem jest pobudzanie świadomości ekologicznej  mieszkańców.

Piotr Kogut w towarzystwie bohatera etiudy

– Nie jest wykluczone, że urządzimy przemarsz przez miasto z naszą nietypową instalacją – powiedział w podsumowaniu Piotr Kogut ze stowarzyszenia „Głowa do góry”.

Kolejnym etapem projektu był wyjazd młodzieży do krakowskiego teatru „Bagatela” na sztukę „Czego nie widać”, która – jak sami mówili – była świetną inspiracją do dalszej pracy artystycznej.

Organizatorami projektu był Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach i stowarzyszenie „Głowa do góry”, a głównymi realizatorami młodzież w wieku 12 – 17 lat, którą łączy troska o środowisko naturalne i zainteresowania artystyczne. Udział wzięli: Leon Kaczorowski, Julia Jagieło, Igor Kaczorowski, Dominik Telec, Natalia Gębura, Bartosz Kołacz, Adrian Dwojak, Klaudia Jędrzejczyk, Maria Daniszewska, Dominika Kubik, Bartosz Zaborski i Roksana Derlatka.

Artystyczny trzon starachowickiego MDK

Projekt dofinansowany był ze środków Narodowego Centrum kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 21 oraz ze środków województwa świętokrzyskiego.

(aneta)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

W kraju rekordowe 1002 nowe zakażenia. W Świętokrzyskiem 21

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (19 września) komunikacie poinformowało o 1002 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 12 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x