Strona główna Wieści z gmin Pierwszoklasiści ślubowali

Pierwszoklasiści ślubowali

Tychów Nowy

Siedmioro uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym złożyło ślubowanie i zostało przyjętych do społeczności szkolnej. Uroczystość odbyła się 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej.

Uczniowie pierwszej klasy w obecności nauczycieli, swoich rodziców oraz kolegów z innych klas szkoły udowodnili, że są gotowi, aby zostać przyjętymi w poczet grona uczniów szkoły. Wykazali się umiejętnościami artystycznymi oraz wiedzą dotyczącą Ojczyzny, a także zasad bezpieczeństwa. Następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a dyrektor Aneta Borowska pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym.  Pierwszaki potwierdziły, że będą przestrzegać szkolnego regulaminu odciskając na umowie odciski swoich paluszków.

Życzenia dla uczniów oraz nauczycieli przekazała Anna Piątek, zastępca wójta gminy Mirzec, która w imieniu wójta Mirosława Seweryna wręczyła pierwszakom upominki, a nauczycielom i pracownikom oświaty życzyła wszystkiego najlepszego w dniu ich święta. Dzieci dostały również upominki od radnej Anny Kawalec, przewodniczącej Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury Rady Gminy Mirzec. Dyrektor Aneta Borowska podziękowała kadrze nauczycielskiej za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, za promowanie wśród uczniów pięknych postaw i przybliżanie świata wartości.

 

W pierwszej klasie w Tychowie Nowym uczą się: Nadia Ankurowska, Lena Fryśkowska, Lena Gralec, Lena Krakowiak, Igor Kwiecień, Agnieszka Spadło i Bartosz Stompor. Wychowawczynią pierwszoklasistów jest Renata Błędzińska.

(azab)

Poprzedni artykułW poszukiwaniu siebie
Następny artykułIntegrowali się i zwiedzali
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x