Strona główna Wieści z gmin Nauczycielskie święto i uczniowskie laury

Nauczycielskie święto i uczniowskie laury

SP Adamów

Akademię z okazji Dnia Nauczyciela przygotowały panie: Edyta Chodzyńska i Monika Dziuba – Łucka. Uczniowie uświetnili ją artystyczną oprawą.

Uczniowie klas III – VIII Szkoły Podstawowej w Adamowie w zabawnych wierszach opisali szkolne życie oraz scharakteryzowali wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował natomiast Galę Szkolnych Oskarów, które uczniowskie jury przyznało wszystkim nauczycielom. Muzycznie obchody Dnia Nauczyciela uświetnili siódmoklasiści: Emil Stachowicz na organach oraz Lena Imos na klarnecie. Finałem  były układ taneczny z szarfami wykonany przez uczennice klasy VIII: Emilię Bernat, Emilię Górę i Oliwię Żelazny oraz piosenka wykonana przez uczniów klasy V i VII. Oprawą muzyczną zapewnił Szymon Pocheć, a dekoracje przygotowała Katarzyna Pocheć.

Dyrektor Szkoły, Teresa Szymczak, złożyła życzenia całej kadrze, gratulowała sukcesów i wręczyła nagrody. Nie zabrakło także życzeń od Rady Rodziców oraz prezentu w postaci pysznego tortu dla grona pedagogicznego.

Akademia była też okazją do rozstrzygnięcia szkolnych konkursów. Zwycięzcą quizu związanego z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej został Emil Stachowicz z klasy VII, a wyróżnienia zdobyli Wiktor Kępa, Jakub Szewczyk oraz Filip Kumek z klasy VIII. W konkursie plastycznym związanym z tą samą rocznicą w kategorii klas młodszych zwyciężyli ex aequo Grzegorz Juszczyk z klasy III i Radosław Paterek z klasy II. Wyróżnienie otrzymał także Mateusz Prokop z klasy II. Specjalne wyróżnienie otrzymała również klasa I za wspólnie wykonany plakat. W kategorii klas starszych I miejsce zdobyła Dominika Paprot z klasy VII, a II miejsce ex aequo: Karolina Sarna z klasy V i Marlena Jaroszek z klasy VII. Wyróżnienie otrzymał Mateusz Woszczak z klasy VII.

Zaśpiewali dla nauczycieli

Konkurs matematyczny związany był ze Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia, który zorganizowała Katarzyna Pocheć, a wygrał go Borys Sobolewski z klasy V, który pobił szkolny rekord w grze „Mat-kulki” zdobywając ponad 1000 punktów.

(ada)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x