Strona główna Wieści z gmin Akcja wyślij kartkę do powstańca, czyli "BohaterON"

Akcja wyślij kartkę do powstańca, czyli „BohaterON”

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach

Ma na celu zachowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim, uhonorowanie jego bohaterów i nawiązanie z nimi kontaktu poprzez wysłanie kartki.
Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krynkach wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii historycznej „BohaterON – włącz historię„, zorganizowanej na terenie szkoły przez Iwonę Łatę. Polegała na napisaniu kartki dla powstańców w dowolnej technice i za pomocą dowolnie wybranych materiałów plastycznych. Trafią do adresatów.

W ramach projektu, przeprowadzona została lekcja na temat historii Polski XX wieku zakończona akcją pisania kartek do powstańców. Uczniowie poznali tragiczne wydarzenia II wojny światowej, jej genezę i skutki, opowieści o ofiarach,  sprawcach i bohaterach.

  – Projekt edukuje naszych uczniów, bazując na historiach powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną. Razem z uczniami próbowaliśmy m.in. określić, kogo dziś możemy nazwać bohaterem. Jest nim na pewno osoba, która odznaczyła się niezwykłymi czynami, męstwem, pomocą i ofiarnością wobec innych ludzi. Zostać nim może każdy, bo bohater nie jest odważniejszy od zwykłego człowieka, ale jest odważny pięć minut dłużej – relacjonuje inicjatorka szkolnej akcji.

Uczniowie klas IV, V i VI pisali listy, wykonali własnoręczne laurki, składali podziękowania – oddając powstańcom hołd i dziękując za ich bohaterską walkę. Chcieli w ten sposób powiedzieć „Pamiętamy!”.

(lip)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x