Strona główna Gazeta młodych Czas integracji za nimi

Czas integracji za nimi

ZSZ nr 2

Nowy rok szkolny rozpoczęła w ZSZ nr 2 liczna grupa młodzieży. Powstało 10 klas pierwszych: 5 po gimnazjum i 5 po szkole podstawowej.

Kluczowym zadaniem, a zarazem wyzwaniem było zintegrowanie tak licznej grupy. Szkolny pedagog Dorota Dwojak i psychopedagog Jola Lisowska przygotowały w pierwszych tygodniach nauki zajęcia adaptacyjne z młodzieżą. Celem spotkań było bliższe zapoznanie się młodych ludzi, nawiązanie relacji między nimi oraz zintegrowanie ich z wychowawcą. Wychowawca  miał okazję zaobserwować swoich uczniów, poznać ich oczekiwania, przyjrzeć się pracy zespołu klasowego. Spotkania wzbogaciła swoją obecnością Joanna Sieczka z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, uczestnicząc w części zajęć.

– Młodzi ludzie są otwarci na siebie, dynamiczni i współpracujący. Aktywnie angażują się we wspólne zadania, dzielą się swoimi poglądami na wskazane tematy. Wielu uczniów uznaje za swój sukces dostanie się do ZSZ nr 2. Wysokie wymagania podczas rekrutacji kandydatów zaowocowały obecnością zdolnej młodzieży, kreatywnej i gotowej do podejmowania zadań i wyzwań – oceniają pedagodzy.

Spotkania upłynęły w dobrej atmosferze i przyczyniły się do pogłębienia relacji między uczniami i zintegrowania klas z wychowawcami. Życzymy wszystkim uczniom i wychowawcom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

(zs)

Poprzedni artykułMatematyczne atrakcje
Następny artykułŚwięto biblioteki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x