Strona główna Wieści z gmin Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

SP Lipie

Szkoła Podstawowa w Lipiu włączyła się w IX edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, którą organizuje Wydawnictwo Karty Grabowskiego.

Głównym celem akcji jest propagowanie uczenia się matematyki za pomocą zabawy, która jest doskonałym sposobem na przypomnienie sobie i utrwalenie tabliczki mnożenia.

Od początku września uczniowie pod kierunkiem nauczycielek matematyki: Katarzyny Pocheć  i Ewy Drzały, rozpoczęli przygotowania do tego wydarzenia. Na szkolnym korytarzu, pojawiły się jesienne liście z przykładami mnożenia, a w gablocie – łamigłówki matematyczne. Przygotowywano także plakaty informacyjne ukazujące, w jakich sytuacjach życia codziennego potrzebna jest tabliczka mnożenia.

Przez zabawę utrwalali tabliczkę mnożenia fot. SP Lipie

Sala matematyczna została w tym dniu podzielona na kilka stanowisk, każde z inną zabawą: domino matematyczne, budowanie wieży z kubków, kabum, ja mam kto ma?, gra „Matkulki” oraz kółko – krzyżyk. Punktem kulminacyjnym było wyłonienie mistrza klasowego tabliczki mnożenia. Każdy uczeń, miał odpowiedzieć poprawnie na 5 wylosowanych pytań oraz ustanowić klasowy rekord w grze matematycznej „Matkulki” . W klasie IV został nim Piotr Sokół, a w klasie V – Filip Lis.

(lip)

 

Poprzedni artykułWitryna
Następny artykułUśmiechnij się
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x