Strona główna / W numerze / Przyrodnicza lekcja w Marculach
fot. PM 15 w Starachowicach

Przyrodnicza lekcja w Marculach

PM nr 15

Centrum Edukacji Przyrodniczej w Marculach zawsze chętnie gości najmłodszych miłośników natury i ekologii. 16 października zawitały tam dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Starachowicach.

Wyprawa była jednym z elementów edukacji i integracji ze środowiskiem naturalnym, którą od kilku lat realizuje z dziećmi i rodzicami kadra pedagogiczna przedszkola. Leśniczy, który powitał rozbrykaną gromadkę, szybko wprowadził wszystkich w świat roślin i zwierząt żyjących w lesie. Dzieci miały więc niecodzienną możliwość obcowania ze światem tajemniczej przyrody. Silnym przeżyciem dla przedszkolaków było zwiedzanie i podziwianie ogrodu leśnego Arboretum. Tajemnice i różnorodność szaty roślinnej, a także stareńki dąb Marcel, to wielka atrakcja dla milusińskich. W kręgu wokół niego, trzymając się za ręce, doświadczały leśnego źródła świeżego powietrza.

Możliwość bezpośredniego kontaktu z lasem uświadomiły dzieciom jak wielkie znaczenie ma on dla człowieka, który jest integralną częścią świata przyrody. Nauczyły się i przekonały, że należy ją kochać i troszczyć się o nią jak o przyjaciela.

Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością tematu ochrony środowiska, wiedzą, że w lesie nie można hałasować, zostawiać śmieci, palić ogniska. Bo las to miejsce do spacerowania, oddychania i podziwiania. Z bukietami liści tulipanowca wróciły do przedszkola.

To była niesamowita wyprawa. Kadra serdecznie dziękuje Nadleśnictwu w Marculach za mile spędzony czas i rozbudzanie w przedszkolakach zainteresowania otaczającą przyrodą.

(aneta)

Jeden komentarz

  1. Bardzo fajna strona. Z niecierpliwoscia czekam na nastepny artykul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *