Strona główna / Bezpieczeństwo / Podsumowanie Akcji Znicz
fot. Świętokrzyska Policja

Podsumowanie Akcji Znicz

Tegoroczna akcja „Znicz” rozpoczęła się w ostatni czwartek października poprzedzający Wszystkich Świętych. Działania były prowadzone na terenie całego województwa Świętokrzyskiego.

Przez 4 dni policjanci kontrolowali pojazdy oraz kierowców, tym samym czuwając nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy w tym okresie przemierzali liczne kilometry. Główna koncentracja działań funkcjonariuszy zlokalizowana była w miejscach o wyjątkowo dużym natężeniu pieszych oraz samochodów, gdzie bardzo często policjant kierował ruchem w celu udrożnienia zakorkowanych ulic oraz przejść dla pieszych. Podczas kontroli zatrzymany kierowca był poddawany badaniu na trzeźwość, ale również sprawdzany był stan techniczny pojazdu i sposób przewożenia pasażerów, szczególnie małych dzieci.

Podsumowaniem tegorocznej akcji znicz jest bilans 10 wypadków drogowych, w których życie straciły 2 osoby, natomiast 12 zostało rannych. Dzięki działaniom prewencyjnym mającym na celu badanie trzeźwości kierowców, udało się wykluczyć z ruchu drogowego 41 nietrzeźwych kierujących.

W okresie od 31 października do 3 listopada w całym województwie Świętokrzyskim funkcjonariusze zatrzymali prawo jady ponad 30 kierowcom, z powodu przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Czas związany z 1 listopada co roku nasuwa refleksje dotyczące przestrzegania bezpieczeństwa na drodze. Nie zapominajmy, że należy je zachowywać przez cały rok i pamiętać o wszystkich środkach ostrożności, które pozwolą nam oraz innym uczestnikom ruchu drogowego bezpiecznie dotrzeć do celu.

P. L.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *