Z raportów

 Pechowy poranek

26 października br., 36 – latka jadąca volkswagenem passatem, zatrzymała się na poboczu przy Szkole Podstawowej w Krajnie, by wysadzić dziecko. Podczas ponownego włączania się do ruchu, zderzyła się z 60 – letnim rowerzystą poruszającym się wyznaczoną drogą dla rowerów. Z  urazem kolana i ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci poddali uczestników zdarzenia badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Oboje byli trzeźwi.

Stanie przed sądem 

W sobotę (26 października br.), ok. godz. 17.00, na odcinku drogi krajowej nr 9 w Lubieni, 56 – letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki opel corsa, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem LT, którym podróżował 34 – letni obywatel Bułgarii (trzeźwy) i dwóch pasażerów. Na szczęście nikt nie wymagał hospitalizacji. Badanie alkomatem wykazało u 56 – latka blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez mundurowych, a następnie osadzony w KPP Starachowice. Kiedy wytrzeźwiał, został przesłuchany. Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem.

 

Atak na… drzwi od szaletu

W niedzielne późne popołudnie (27 października br.), nieznany sprawca rozbił kasetkę automatu do drzwi wejściowych szaletu miejskiego na starachowickim dworcu PKP i zabrał z niej 50 złotych.

 

 Przesyłka nie dotarła

43 – letni mieszkaniec Starachowic kupił za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych stół i krzesła. Mężczyzna wpłacił ponad 300 złotych na konto sprzedającego, jednak nie doczekał się kuriera z meblami, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Chciał zarobić, stracił…

Nieznany sprawca, podając się za pracownika platformy inwestycyjnej, zdobył zaufanie 32 – letniego mieszkańca powiatu starachowickiego, który wpłacił ponad 17 000 złotych na konto firmy. Pieniądze te miały być wykorzystywane do zakupu papierów wartościowych. Gdy inwestujący chciał wycofać swoje środki, kontakt z pracownikiem firmy się urwał.

Zwierzę na drodze

   We wtorek, 29 października br. po godz. 19.00, w miejscowości Małomierzyce (gmina Iłża), kierujący mercedesem 18-letni obywatel Bułgarii, chcąc uniknąć potrącenia zwierzęcia, które wbiegło na jezdnię, gwałtownie skręcił, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Samochodem podróżowalo jeszcze trzech pasażerów, również Bułgarów. Wszyscy jadacy w aucie trafili do szpitala z lekkimi obrażeniami ciała. Kierowca był trzeźwy. Zwierzę całe i zdrowe uciekło.

„Koneser” sprzętu 

   31 października br. po godz. 14.20, na jednym z parkingów w Starachowicach, włamano się do samochodu marki skoda. Z wnętrza pojazdu ukradziono radioodtwarzacz i głośniki. Właściciel oszacował stratę na blisko 400 złotych.

 

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *