Strona główna / W numerze / Kto otrzyma „Żelazny Pierścień”?

Kto otrzyma „Żelazny Pierścień”?

Rusza kolejna edycja Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. „Żelazny Pierścień”. Władze powiatu chcą podziękować w ten sposób przedsiębiorcom działającym na rzecz rozwoju powiatu starachowickiego.

 

Nagroda ma charakter honorowy i jest zaszczytnym wyróżnieniem przyznawanym za zasługi na rzecz rozwoju powiatu starachowickiego. Chodzi o promowanie najlepszych przedsiębiorstw powiatu starachowickiego, inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększanie konkurencyjności między przedsiębiorstwami.

Nagrodę stanowi statuetka żelaznego pierścienia, nawiązująca do autentycznego pierścienia z okresu III w n.e. odnalezionego w dolinie rzeki Kamiennej w 1930 r., który stanowił swoisty dowód ciągłości produkcji metalowej na naszym terenie. Jej laureaci są więc prawdziwymi kontynuatorami prehistorycznych działań gospodarczych na obszarze dzisiejszego powiatu starachowickiego.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: mikroprzedsiębiorstw (do 10 zatrudnionych), małych przedsiębiorstw (od 11 do 50 pracowników), średnich przedsiębiorstw (od 51 do 250 zatrudnionych pracowników) i dużych przedsiębiorstw (powyżej 250 zatrudnionych pracowników). Z wnioskiem o jej nadanie wystąpić mogą: starosta starachowicki, przewodniczący Rady Powiatu, komisje stałe Rady Powiatu, instytucje, organizacje gospodarcze oraz korporacje zawodowe za zgodą zgłoszonych. Wyboru dokonuje Kapituła, w skład której wchodzą: starosta Piotr Babicki (przewodniczący), wicestarosta Dariusz Dąbrowski, Bożena Wrona – przewodnicząca Rady Powiatu, Andrzej Mochoń – Kanclerz Loży Świętokrzyskiej Business Centre Club, Andrzej Gach – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Starachowicach, Jan Pudło – przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników w Starachowicach i Jacek Domagała z Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Starachowicach.

Wnioski o nadanie nagrody można składać do 15 listopada br. w kancelarii Starostwa Powiatowego w Starachowicach w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nagroda Gospodarcza Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firmy Roku 2019 r.

Pierwszymi laureatami nagrody zostali w 2016 r.: PPHU CZERWONE KORALE (w kat. mikroprzedsiębiorstwa), Zakład Wyrobów Wędliniarskich PAWEŁ NOWAK (w kat. małe przedsiębiorstwa), CERRAD Sp. z o.o. (kat. średnie przedsiębiorstwa) i MAN Bus Sp. z o.o. ( kat. duże przedsiębiorstwa). O tym, kto stanie się jej szczęśliwym posiadaczem w tym roku przekonamy się już niebawem…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *