Strona główna / W numerze / Ułatwić dojazd miejską komunikacją
fot. UM

Ułatwić dojazd miejską komunikacją

O zmianę kursowania autobusów numer „6” i „17” interpelowali radni: Lidia Niewczas i Mariusz Konarski. W imieniu mieszkańców oczywiście!

Radny Mariusz Konarski w imieniu mieszkańców wschodniej części Starachowic złożył interpelację w sprawie „szóstki”.

– Linia nr 6 przebiega od ul. Bocznej przez Zgodną – Kościelną – Leśną – Majówkę – Konstytucji 3 Maja – Radomską do Bugaju. Mieszkańcy wschodniej części miasta wnioskują, by przebiegała z ul. Bocznej przez Rynek – Piłsudskiego – Starachowice Zachodnie – Radomską na Bugaj z wjazdem pod Szpital. Byłoby to dużym udogodnieniem dla wielu mieszkańców z tej części miasta, w szczególności osób starszych, które mają problem z poruszaniem się – postulował radny Konarski, dołączając listę mieszkańców, którzy popierają wniosek.

O linię nr „17” upomniała się natomiast radna Lidia Niewczas.

– W imieniu mieszkańców ulicy Partyzantów i os. Las zwracam się z prośbą o przywrócenie komunikacji miejskiej ulicą Partyzantów. Proszą o 3 lub 4 kusy linii nr „17”, motywując to tym, że będą mieli ułatwiony dojazd do poczty, banku, kościoła, ZUS, Urzędu Miejskiego, przychodni, szpitala, cmentarza. Teraz do najbliższego przystanku muszą pokonać od 800 do 1000 m, taka odległość dla seniorów jest dużym utrudnieniem – mówiła radna podczas październikowej sesji Rady Miejskiej.

Jaka będzie odpowiedź na interpelacje i apele mieszkańców? Przekonamy się w ciągu miesiąca.

(azab)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *