Strona główna / Aktualności / Jest nowy dyrektor szpitala!

Jest nowy dyrektor szpitala!

Komisja konkursowa podjęła decyzję, kto będzie rekomendowany na stanowisko dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. W czwartek (7 listopada br.) do rozmów zaprosiła pięciu kandydatów, którzy spełnili wymogi formalne. Najlepszą wizję rozwoju Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach przedstawił Grzegorz Kaleta.

Na piątkowej (8 listopada br.) konferencji starosta Piotr Babicki i członek Zarządu Powiatu Robert Sowula przedstawili nowego dyrektora. Spośród 5 kandydatów na stanowisko, to właśnie Grzegorzowi Kalecie powierzono tę funkcję. Nowy dyrektor z wykształcenia jest prawnikiem, był dyrektorem szpitala w Piekoszowie, wcześniej pracował m.in., jako pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Opatowie.

Postępowanie konkursowe przeprowadziła komisja w składzie: Robert Sowula (przewodniczący) oraz członkowie: Izabela Wrona, Piotr Ambroszczyk, Andrzej Sokołowski (lekarz) i wicestarosta Dariusz Dąbrowskim będący przedstawicielem Rady Społecznej PZOZ w Starachowicach. Kandydaci, obok wymagań związanych z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym, zobligowania byli do przedstawienia koncepcji funkcjonowania i rozwoju Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach na najbliższe 6 lat.

Konkurs na stanowisko dyrektora ogłoszono po wrześniowym odwołaniu ze stanowiska Katarzyny Arent.

 

Więcej we wtorkowym wydaniu Gazety.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *