Strona główna Aktualności Jest nowy dyrektor szpitala!

Jest nowy dyrektor szpitala!

Komisja konkursowa podjęła decyzję, kto będzie rekomendowany na stanowisko dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. W czwartek (7 listopada br.) do rozmów zaprosiła pięciu kandydatów, którzy spełnili wymogi formalne. Najlepszą wizję rozwoju Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach przedstawił Grzegorz Kaleta.

Na piątkowej (8 listopada br.) konferencji starosta Piotr Babicki i członek Zarządu Powiatu Robert Sowula przedstawili nowego dyrektora. Spośród 5 kandydatów na stanowisko, to właśnie Grzegorzowi Kalecie powierzono tę funkcję. Nowy dyrektor z wykształcenia jest prawnikiem, był dyrektorem szpitala w Piekoszowie, wcześniej pracował m.in., jako pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Opatowie.

Postępowanie konkursowe przeprowadziła komisja w składzie: Robert Sowula (przewodniczący) oraz członkowie: Izabela Wrona, Piotr Ambroszczyk, Andrzej Sokołowski (lekarz) i wicestarosta Dariusz Dąbrowskim będący przedstawicielem Rady Społecznej PZOZ w Starachowicach. Kandydaci, obok wymagań związanych z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym, zobligowania byli do przedstawienia koncepcji funkcjonowania i rozwoju Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach na najbliższe 6 lat.

Konkurs na stanowisko dyrektora ogłoszono po wrześniowym odwołaniu ze stanowiska Katarzyny Arent.

 

Więcej we wtorkowym wydaniu Gazety.

 

Poprzedni artykułWażne!
Następny artykułPolicja poszukuje świadków wypadku
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x