Strona główna Gazeta młodych Na praktykach w Portugalii

Na praktykach w Portugalii

Uczniowie ZSZ nr 3

„Krok po kroku sięgamy po europejskie kwalifikacje zawodowe” – projekt pod taką nazwą realizuje Zespół Szkół Zawodowych nr 3. W jego ramach szesnastu uczniów odbyło dwutygodniowe praktyki zawodowe w Portugalii.

Był też czas na zwiedzanie

Praktyki odbywają się w ramach unijnego programu Erasmus+, wspierającego kształcenie i szkolenie młodzieży. Uczniowie klas II i III o profilach: operator obrabiarek skrawających, elektromechanik pojazdów samochodowych i kierowca mechanik mieli możliwość poznania organizacji i struktury zakładów portugalskich, poszerzenia swoich kompetencji zawodowych, a także kompetencji społecznych i personalnych. Zgodnie ze swoim zawodem, przydzieleni zostali do odpowiednich zakładów, gdzie mogli zdobywać nowe doświadczenia, poznawać obsługę nowych maszyn i urządzeń, obserwować pracę specjalistów oraz pogłębiać i stosować dotychczas zdobytą  wiedzę i umiejętności. Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie: Beata Cichońska i Marta Tarnowska, pod okiem, których pracowali, zadowoleni byli ze wspólnej współpracy. Umiejętność odnalezienia się uczniów w nowych warunkach podnosi ich szanse na rynku pracy nie tylko w Polsce, ale i całej Europie.

Wyjazd do Portugalii nie ograniczał się jedynie do zdobywania kwalifikacji zawodowych. W wolnym od zajęć czasie, starachowiczanie zwiedzili przepiękne miasto Porto, Sanktuarium Fatimskie oraz Aveiro, miasto nazywane portugalską Wenecją.

 

(B. C.)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x